Connect with us

Sport

Polska chce tchnąć nowe życie w szkołę Aktualności, sport, miejsca pracy

Published

on

POLSKA – Losy dawnego budynku szkolnego w polskim okręgu szkolnym rozstrzygną w najbliższym czasie członkowie Komisji ds. Edukacji.

Szkoła podstawowa North Elementary na Johnston Place, która jest pusta, ma trzy opcje: wyburzenie, dom kultury lub szkoła alternatywna. Zarząd szuka sposobów ponownego wykorzystania budynku.

„Zamierzamy posunąć się naprzód (wyburzanie), chyba że istnieje alternatywa” – powiedział CEO Gregg Riddle podczas sesji roboczej Komitetu ds. Edukacji w poniedziałek.

Powiedział, że ostatnią rzeczą, jakiej chce zarząd, jest sprzedaż budynku i wykorzystanie go jako szkoły czarterowej.

Podczas sesji roboczej dwie grupy przedstawiły sugestie.

Sam Moffie, radny, który przemawiał poza wioską, i jego grupa zasugerowali przekształcenie budynku w dom kultury. Powiedział, że młodzież, rodziny i seniorzy będą się pod opieką proponowanego domu kultury polskiej.

Jego grupa użyłaby modelu podobnego do Jewish Community Center in Liberty, aby stworzyć plan domu kultury, który miałby mieścić się na północy. „Potencjał, jaki North Elementary oferuje naszej społeczności, jest niesamowity” – powiedział Moffie.

Przedstawiciele rządu, członkowie społeczności i korporacje „zintensyfikowali” współpracę i przeznaczanie funduszy na centrum, powiedział Moffie. – Najemcy również wyrazili zainteresowanie – powiedział.

Ogólnie budynek wydaje się być w idealnym stanie.

Jennifer Merritt, dyrektorka Mahoning County High School, powiedziała, że ​​młodzież „zagrożona” użyłaby budynku z ich wizji – Mahoning Valley Community School.

Nastolatek z grupy ryzyka to student, który potrzebuje tymczasowej lub ciągłej interwencji, powiedział Merritt.

„Biorąc pod uwagę pandemię, moglibyśmy prawdopodobnie powiedzieć, że wielu naszych uczniów znajduje się w sytuacjach, w których potrzebne jest dodatkowe wsparcie” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​lokalne dolary podatkowe nie zostaną wykorzystane do prowadzenia proponowanej szkoły.

Budynek stał się dostępny w trakcie prac dzielnicy wobec malejącej liczby rekrutacji z powodu różnych czynników. Pięcioletni plan okręgu zakłada przeniesienie przedszkola z drugiej klasy do szkoły podstawowej McKinley, w której obecnie mieści się przedszkole do trzeciej klasy. Polskie Gimnazjum miało gościć klasy od czwartej do szóstej i stało się nowym gimnazjum.

READ  Pływanie i nurkowanie zaczyna się dobrze w Cavalier Invite

Poland Union Elementary to kolejna szkoła, która zostanie zamknięta tego lata.

Zarząd czeka, aż specyfikacje firmy architektonicznej wrócą do rozbiórki na północy, powiedział Riddle.

Szczegóły byłyby ogłaszane w przypadku oferty publicznej, a następnie te opcje byłyby oceniane. Oszacował, że okres ten może wynosić około 60 dni.

Najnowsze wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *