Connect with us

Sport

Polska: 2023 – „Rok Stadionów” – StadiumDB.com

Published

on

Polska: 2023 – „Rok Stadionów” – StadiumDB.com

Źródło: StadiumDB.com; Autorka: Paulina Skóra


Jednym z głównych trendów, jaki pojawił się w Polsce w 2023 roku, był zauważalny wzrost polskich wydatków na rozrywkę. Nie dotyczy to jednak koncertów ani innych dużych wydarzeń muzycznych lub artystycznych. Rośnie chęć Polaków do udziału w wydarzeniach sportowych.

Szczęśliwa trzynastka

Dane dotyczące sprzedaży biletów za pośrednictwem eBilet.pl opublikowane na portalu Bankier.pl wskazują, że ten rok został wyznaczony jako Rok stadionów. Według tych liczb wydatki na rozrywkę wzrosły w 2023 r. o 34% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najwyższy wzrost sprzedaży, aż o 29%, zanotowano na imprezach sportowych. W porównaniu z rokiem ubiegłym chęć udziału społeczeństwa w wydarzeniach muzycznych i sportowych jest jeszcze większa. W sporcie najwięcej sprzedano biletów na galę XTB KSW Colosseum II, finał Mistrzostw Europy Drift Masters 2023 oraz turniej kwalifikacyjny polskich siatkarzy do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu FIVB Road To Paris Volleyball Qualifier 2023. – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Bartek Torański, wiceprezes eBilet. eBilet zamknął rok 2023 13 wydarzeniami stadionowymi. Poza powyższymi wydarzeniami kibice przeżyli także Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim oraz walkę Usyk vs. Dubois w Tarczyński Arena Wrocław.

Stadion Śląski© Grzegorza Kaliciaka

Rekordowy PGE Narodowy

Ubiegły rok był niewątpliwie rekordowy dla PGE Narodowego. Stadion gościł 30 najbardziej spektakularnych i interesujących wydarzeń ogólnostadionowych na wsi, atrakcyjny 1,3 miliona fanów na arenę. Rok 2023 to bez wątpienia rok, który zapisze się w historii PGE Narodowego. – czytamy w komunikacie prasowym stadionu.

„Krajowa lekkoatletyka” także z rekordem

Warto także wspomnieć, że na miejsce pamięci wybrano pomnik Kamili Skolimowskiej XIV Wydarzenie sportowe 2023 podczas gali zorganizowanej przez „Przegląd Sportowy”, wiodącą gazetę sportową w Polsce. Ubiegłoroczna Diamentowa Liga pozostawiła znaczący ślad w historii i odnotowała niemal liczbę uczestników 25 000 widzów i najlepszą ofertę sportową na świecie. W imprezie wzięło udział ponad 90 medalistów olimpijskich i mistrzostw świata.

READ  Campbell przeszkadza NF; Polska wygrywa w OT; Rola irlandzka | Wiadomości, sport, praca

PGE Narodowego© Grzegorza Kaliciaka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *