Connect with us

Świat

Policja: Palestynka próbuje dźgnąć funkcjonariuszy policji na starym mieście w Jerozolimie, zostaje zastrzelona

Published

on

Według policji Palestynka została zastrzelona wczesnym rankiem w czwartek, kiedy próbowała dźgnąć nożem funkcjonariuszy policji na starym mieście w Jerozolimie.

Policja powiedziała, że ​​kobieta podeszła do funkcjonariuszy w pobliżu bramy łańcuchowej prowadzącej na Wzgórze Świątynne około 6:30, wyjęła nóż i próbowała ją dźgnąć. Funkcjonariusze otworzyli ogień i zastrzelili kobietę.

„Pracownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ogłosili później swoją śmierć” – poinformowała policja.

Według policji żaden z funkcjonariuszy nie został ranny w ataku.

Mówi się, że Palestynka ma około 30 lat i pochodzi z miasta Kabatiya pod Jeninem na północnym Zachodnim Brzegu. Nie było od razu jasne, w jaki sposób dostała się do Izraela.

Policja otoczyła teren kordonem i sprowadziła pioniera, aby upewnić się, że kobieta nie ma ładunku wybuchowego.

Nóż użyty w rzekomym ataku nożem na starym mieście w Jerozolimie 30 września 2021 r. (Izraelska policja)

Qabatiya i cały obszar Jenin odnotowały gwałtowny wzrost przemocy w ostatnich miesiącach, w tym w czwartek, kiedy palestyński bandyta – rzekomo członek grupy terrorystycznej Palestyński Islamski Dżihad – otwarty ogień Izraelscy funkcjonariusze straży granicznej, którzy napadli na miasto Burqin poza Jeninem i zostali zastrzeleni.

Na początku tego tygodnia izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły serię nalotów na dużą skalę w rejonie Jenin i innych miejscach na Zachodnim Brzegu, celując w komórkę Hamasu, która według izraelskich służb bezpieczeństwa planuje nieuchronne ataki na izraelskie cele. Pięciu Palestyńczyków – z których co najmniej czterech później zidentyfikowano jako członków grup terrorystycznych – zginęło w starciach z siłami izraelskimi, a dwóch izraelskich żołnierzy zostało poważnie rannych, prawdopodobnie w wyniku przyjacielskiego ostrzału.

Jesteś poważny Doceniamy to!

READ  Statek związany z izraelskim miliarderem zaatakował u wybrzeży Omanu, zabijając 2

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – by zaoferować wymagającym czytelnikom takim jak Ty niezastąpione relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych, nie wprowadziliśmy paywalla. Jednakże, ponieważ prowadzone przez nas dziennikarstwo jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby wesprzeć naszą pracę poprzez przyłączenie się Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, ciesząc się The Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *