Connect with us

Nauka

Pojawia się kolejny tajemniczy monolit metalowy, tym razem w Polsce

Published

on

Kobieta patrzy na metalowy monolit, który pojawił się w Warszawie.

Warszawa, Polska:

Tajemniczy metalowy monolit pojawił się na brzegu rzeki w stolicy Polski, Warszawie, jako ostatni z serii podobnych obiektów, które niedawno pojawiły się w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Jak podają lokalne media, biegacze zauważyli trójkątny słup podczas porannego biegu po Wiśle.

Ma około trzech metrów wysokości, matowo-srebrną powierzchnię, przykręconą śrubami i posadzoną w piasku brzegu rzeki, w pobliżu dużego mostu.

„Tajemnicza i niezwykła instalacja pojawiła się na plaży na prawym brzegu (rzeki)” – poinformowali na swoim profilu na Facebooku przedstawiciele warszawskiej dzielnicy Wisły.

„Jeśli spędzasz aktywnie czas nad Wisłą, nie umkniesz jego uwadze” – dodali, nie podając dalszych szczegółów.

Ale niektórzy warszawiacy byli pod wrażeniem.

„Spodziewałem się jakiegoś metafizycznego przeżycia, ale nie jest to aż tak imponujące” – powiedziała AFP kobieta, która odwiedziła to miejsce w czwartek i odmówiła przyjęcia nazwiska.

Do czwartku nikt nie odpowiadał za instalację.

Newsbeep

Podobnie wyglądające obiekty znaleziono w Stanach Zjednoczonych, Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Pierwsza konstrukcja trafiła na pierwsze strony gazet po krótkim pojawieniu się na pustyni Utah pod koniec ubiegłego miesiąca, a dwie inne pojawiły się w południowej Kalifornii i Rumunii kilka dni później.

Inny pojawił się na plaży na wyspie Wight, na południowym wybrzeżu Anglii, w niedzielę, zanim turyści spotkali innego w Holandii tego samego dnia.

Pojawienie się obiektu w Utah pod koniec listopada wywołało pogłoski o wizytach obcych ze względu na jego podobieństwo do czarnego monolitu z filmu science-fiction Stanleya Kubricka „2001: A Space Odyssey”.

Anonimowy kolektyw artystyczny przypisał sobie instalację w Utah, ale tak jak w Polsce nikt jeszcze nie wziął odpowiedzialności za te w Rumunii, na Isle of Wight i w Holandii.

READ  Wydaje się, że czarna dziura po kultowym obrazie się trzęsie

(Z wyjątkiem tytułu, ta historia nie została zredagowana przez zespół NDTV i jest opublikowana z syndykowanego kanału).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.