Podsumowanie ATP: Hiszpania i Polska awansowały do ​​półfinału Pucharu ATP

2022-01-05 22:17:57 GMT + 00:00 – Hiszpania i Polska kontynuowały w środę gorący mecz, aby awansować do półfinału Pucharu ATP w Sydney.

Oba narody wygrały swoje grupy, aby zapewnić sobie miejsca w półfinale, który rozpoczyna się w piątek. W następnej rundzie mierzą się ze sobą.

Na czele Hiszpanów stanął Pablo Carreno Busta, który pokonał Serba Filipa Krajinovica 6:3, 6:4. Carreno Busta miał 30 zwycięzców w 80-minutowej grze. Jego kolega z drużyny, Roberto Bautista Agut, zdobył 90 procent swoich punktów podczas pierwszego serwisu, kiedy pokonał Dusana Lajovicia 6:1, 6:4 w trakcie awansu Hiszpanów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

W grze deblowej między narodami Serbowie Nikola Cacic i Matej Sabanov pokonali Pedro Martineza i Alberta Ramosa-Vinolasa 6-7 (5), 6-3, 10-5. Była to jedyna porażka Hiszpanii w meczu grupowym.

Polska wygrała grupę D, pokonując Argentynę za Hubertem Hurkaczem i Kamilem Majchrzakiem. Tylko 81 minut zajęło Hurkaczowi pokonanie Diego Schwartzmana 6-1, 6-4. Majchrzak pokonał Federico Delbonisa 6:3, 7:6 (3) i zakończył mecz grupowy 3-0.

Szymon Walkow i Jan Zieliński zakończyli zwycięstwo Polski zwycięstwem 7:6 (4), 7:6 (5) nad Maximo Gonzalezem i Andresem Moltenim.

Adelajda Międzynarodowy 1

Trzeci rozstawiony Chorwat, Marin Cilic, zdobył 16 asów i otrzymał 70,6% swojego pierwszego zagrywki, pokonując Thiago Monteiro z Brazylii 6:4, 7:6 (3) i awansując do ćwierćfinału w Adelajdzie w Australii.

Kolejny jest Cilic, siódmy rozstawiony Laslo Djere z Serbii, który awansował po dyskwalifikacji swojego przeciwnika Corentina Mouteta z Francji. Jeden set i 4-2 w drugim, Moutet miał problem z telefonami od sędziego głównego, gdy Djere walczył o wygranie seta 7-5. Przytłumiony moutet ruszył w stronę sędziego, wywołując serię wulgaryzmów, co doprowadziło do jego dyskwalifikacji z turnieju.

READ  Tarajack, kontrakt z South Range, pierwsza porażka Polski | Wiadomości, sport, praca

W innych akcjach Australijczyk Thanasi Kokkinakis wyprzedził w trzecim secie rozstawioną z czwartego FrancesTiafoe i wygrał w drodze do ćwierćfinału 3-6, 7-5, 6-1. Zwyciężył również Szwed Mikael Ymer, który pokonał ośmiostawionego Soon-woo Kwona z Korei Południowej 6:3, 6:2.

Letni zestaw w Melbourne

Jaume Munar z Hiszpanii pokonał byłego gracza z pierwszej dziesiątki Kevina Andersona z RPA 6:4, 6:4 w rundzie otwarcia w Melbourne.

Następny w kolejce do Munara jest szczęśliwy przegrany Henri Laaksonen ze Szwajcarii, który awansował, gdy Benoit Paire z Francji, piąty rozstawiony, został wyeliminowany 4-6, 6-3, 5-2 z nieznanych powodów.

Innymi zwycięzcami byli Alex Molcan ze Słowacji, który pokonał włoskiego kwalifikatora Andreasa Seppi 6-4, 6-7 (6), 6-3; Aleksiej Popyrin z Australii, który wyeliminował Włocha Stefano Travaglię 7:6 (5), 6:3; oraz litewski kwalifikator Ricardas Berankis, który pokonał Amerykanina Marcosa Girona 7:5, 6:4.