Connect with us

Sport

Indie zdobywają dwa kolejne złote medale ósmego dnia

Published

on

Indyjski Vijayveer Sidhu stoi ze swoim srebrnym medalem w 25-metrowym finale zawodów pistoletów szybkostrzelnych na Mistrzostwach Świata ISSF 2021 w N.

Indie przegapiły w piątek dwie zewnętrzne szanse na zdobycie dwóch dodatkowych kursów na 15, które już wygrały na igrzyska olimpijskie.

Po pierwsze, Anish Bhanwala musiał skończyć w szybkostrzelnym pistolecie mężczyzn ze względu na jego światowy ranking wśród medali, a także miał nadzieję, że Estończyk Peeter i Polak Oscar Miliwek skończą poza medalami. Absolutne złoto byłoby dla niego łatwiejsze, ale chociaż wszyscy trzej Indianie zakwalifikowali się do finału, tylko Vijayveer zdobył medal, a Anish i Gurpreet Singh zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce.

Następnie, w pułapce mężczyzn, Kynan Chenai potrzebował absolutnego złota, aby mieć szansę, ale zajął czwarte miejsce na mocnym polu. Były mistrz świata w strzelbie Daniele Resca z Włoch zdobył złoto, a panujący mistrz świata Alberto Fernandez zdobył srebro. Trzecie miejsce zajął Valerio Grazini z Włoch.

W pułapce kobiet złoto powędrowało do Rehaka Stefecekovej ze Słowacji, natomiast Sandra Bernal z Polski zdobyła srebro, a Fiammate Rossi z Włoch – brąz.

Dziewiątego dnia soboty, przedostatniego dnia tego etapu Pucharu Świata w karabinach, pistoletach i strzelbach, rozegrane zostaną dwa finały – mieszany zespół szybkostrzelnych pistoletów i mieszany zespół pułapek.

(Quint jest dostępny w Telegramie. Jeśli chcesz codziennie czytać starannie dobrane historie, zasubskrybuj telegram)

READ  ISSF World Championship: Para Divyansh-Elavenil zdobywa 10-metrowe złoto drużyny wiatrówek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *