Connect with us

Świat

Poddany kontenerowiec, który zablokował Kanał Sueski, wypływa w morze po tym, jak właściciel wypłaci odszkodowanie

Published

on

KAIR – Kontenerowiec, który przez kilka dni na początku tego roku zablokował Kanał Sueski, wypłynął w środę po tym, jak jego właściciele zawarli z egipskimi władzami wielomilionowe porozumienie o odszkodowaniu za jego uwolnienie i wielomiesięczną sagę związaną z przejściem krytycznego globalnego zakończył się jeden szlak handlowy.

Suez Canal Authority i przedstawiciele właścicieli Ever Given podpisali umowę na początku środy w swojej siedzibie w Ismailii.

SCA nie podał szczegółów umowy, która umożliwiła statkowi opuszczenie kanału. Jej przewodniczący, Osama Rabie, powiedział, że negocjacje zostały zakończone w sprawie „uczciwego porozumienia” dla obu stron. Dodał, że większość odszkodowania została już wypłacona agencji, a pozostała część przypada jeszcze w tym miesiącu.

W związku z tym, jak poruszenie statku i ewentualne przejęcie przez władze egipskie przyciągnęło uwagę świata, SCA zorganizowała ceremonię z okazji wypłynięcia statku z portu Ismailia, w której uczestniczyli zagraniczni dyplomaci i była transmitowana na żywo w egipskiej telewizji.

Statek zablokował Kanał Sueski na prawie tydzień w marcu, zanim został eksmitowany ze swoich banków. SCA zażądał kosztów akcji ratunkowej, zniszczenia brzegów kanału i utraconych dochodów. Egipski sąd, który nakazał zajęcie statku po tym, jak władze początkowo zażądały 900 milionów dolarów odszkodowania, zatwierdził we wtorek zwolnienie.

READ  Indie codziennie ustanawiają rekord COVID: Blinken obiecuje pomoc USA - zdjęcia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *