Connect with us

technologia

PlayStation 5: Sony ogłasza cenę i datę premiery

Published

on

Firma Sony ogłosiła, że ​​PlayStation 5 będzie kosztować 499,99 USD w momencie premiery 12 listopada, a edycja cyfrowa za 399,99 USD. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się 17 września o godzinie „Wybierz sprzedawcę. ”

Jeśli chodzi o ceny, Sony może bezpośrednio konkurować z konsolami nowej generacji firmy Microsoft, a firma wyda swoje konsole Podstawowy Xbox Series S za 299 USD i być Flagowy Xbox Series X za 499 USD 10 listopada.

Data wydania 12 listopada dotyczy Stanów Zjednoczonych, Japonii, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Reszta świata otrzyma nową konsolę 19 listopada. Sony zauważa również, że nie ma jeszcze daty premiery dla Chin, którą ogłosi w późniejszym terminie.

Dla porównania, PlayStation 4 zaczynało się od 399 USD, chociaż obecnie kosztuje 299 USD, podczas gdy PlayStation 4 Pro było pierwotnie sprzedawane za 399 USD. Nie jest jasne, czy Sony planuje obniżyć ceny, czy zrezygnować ze starszych modeli, gdy PlayStation 5 pojawi się jeszcze w tym roku.

Warto również zauważyć, że PlayStation 5 oferuje wsteczną kompatybilność dla „przytłaczającej większości” istniejącej serii PlayStation 4, chociaż szczegóły są nadal niewielkie. Ta rozszerzona biblioteka może sprawić, że będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych nabywców PlayStation w porównaniu ze starszymi konsolami w tym sezonie świątecznym.

Poza tym, chociaż ta cena początkowa jest z pewnością droga, nie jest to najdroższa konsola Sony. Ta nagroda nadal trafia do PlayStation 3, która kosztowała 499 USD za model 20 GB lub 599 USD za model 60 GB i nadal jest uważana za jedną z najdroższych konsol, jakie kiedykolwiek sprzedano prawie półtorej dekady później. .

Aktualizacja 16 września, 17:05: Dodano dodatkowe szczegóły i daty rozpoczęcia dla innych krajów i Chin.

Aktualizacja 16 września, 17:07: Dodano datę i szczegóły zamówienia w przedsprzedaży.

READ  Francuski rząd zakazuje angielskich słów związanych z grami, takich jak „eSports”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.