Piłka nożna: Winthrop/Monmouth triumfuje nad Polską

POLSKA – Wytrwała gra biegowa oraz kluczowe zagrania w zespołach specjalnych oraz w obronie pomogły drużynie Winthrop/Monmouth/Hall-Dale/Kents Hill odnieść zwycięstwo 28-8 nad Polską w piątkowy wieczór w klasie D South.

Ramblers (3-3) zdobyli wszystkie cztery przyłożenia po ziemi. Wynik 4:2 Rycerzy był niepewny, ale jego wynik nastąpił po kontuzji rozpoczynającego rozgrywającego Dylana Cooka, która zmusiła Polską do poświęcania większej ilości czasu na grę podań, gdy ten leżał na murawie w późnej fazie meczu.

W pierwszej połowie Knights i Ramblers napięli mięśnie w defensywie. Polska przerwała obiecującą pierwszą akcję Winthropa, która trwała dziewięć zagrań i 53 jardy, wymuszając i odzyskując fumble.

Zespoły wymieniły siedem akcji, które zakończyły się puntami, po czym Rycerze odzyskali piłkę i zdobyli drugie posiadanie pod koniec pierwszej kwarty.

Prawie stracili podanie w 15 meczach, trafiając 12 prostych snapów do biegających obrońców Isaaca Ramsdella i Regana Cohena, po czym obrona Ramblersów zatrzymała ucieczkę na ujemny dystans i zmusiła Polską do podania. Jazda zakończyła się trzema prostymi dropbackami, które zakończyły się niekompletnym podaniem, podaniem na odległość 5 jardów od Cooka do Cohena przy trzeciej próbie i kolejnym wypchnięciem Cooka przez Avry’ego Jonesa na koniec jazdy.

Carter Rivers został zatrzymany bez zysku po pierwszej akcji Winthropa w następnej jeździe, ale Cody Cobb przebiegł 36 jardów, a Rivers 19 jardów, aby zdobyć przyłożenie i zapewnić Ramblersom miejsce na tablicy wyników. Dodatkowy punkt Gabe’a Robinsona sprawił, że na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 7:0.

Kolejna jazda Knights nie była daleko, a punt i powrót sprawiły, że Ramblers znaleźli się w pobliżu pomocy na niecałe dwie minuty przed końcem. Głębokie podanie w ostatniej sekundzie zostało przechwycone przez Polaka Damona Martina, który oddał piłkę 32 metry, po czym Braden Branagan wykonał potencjalny wślizg obronny na terenie Ramblers, kończąc połowę.

READ  Święto Pączków w Polsce - Gazeta Brig

Rycerze przejęli piłkę na początku drugiej połowy i przed uderzeniem wkroczyli na terytorium Ramblers. Późniejsza podróż Winthropa początkowo nie przebiegała daleko. Ramblersowie byli zmuszeni do puttowania, ale stłumiony powrót odbijającej się piłki w końcu sprawił, że piłka wróciła im do rąk.

To zmieniło osiem partii w 14 partii, zakończone przyziemieniem Cobba z 8 jardów i dodatkowym punktem Robinsona.

Rycerze odpowiedzieli własną bramką. Martin, rezerwowy rozgrywający, w pierwszej akcji czwartej kwarty rzucił do Nicka Aube podanie z odległości 27 jardów nad dwoma obrońcami w polu punktowym. Cohen zdobył dwupunktową konwersję, zmniejszając deficyt do 14-8.

Zespoły wymieniły trzy punty, następnie obrona Ramblers wykonała świetną akcję w końcówce polskiego ataku: przechwyt Bena Portera, który wrócił z 11 jardów na przyłożenie. Na 4:11 przed końcem kopnięcie Robinsona doprowadziło do wyniku 21-8.

Knights strzelili trzy gole, po czym Rivers przejął drugą akcję Ramblersów 76 jardami nad prawą linią boczną i zdobył przyłożenie. Na 1:38 minuty przed końcem było 28:8.