Connect with us

technologia

Piksele w stylu Galaxy Fold, „Jumbojack”, odkryte w Androidzie 12.1

Published

on

Od ponad roku z ekscytacją obserwujemy, jak Google opracowuje swój pierwszy składany smartfon pikselowy o nazwie kodowej „Passport”. Dzięki szczegółom w nadchodzącym Androidzie 12.1, dowiedzieliśmy się, że Google pracuje nad kolejnym składanym pikselem o nazwie kodowej „Jumbojack”.

W zeszłym roku zrobiliśmy pierwszy prawdziwy dowód że Google ma w zanadrzu składane urządzenie. W fazie rozwoju pod kryptonimem „Paszport”, to urządzenie powinno zostać wydane w „IV kwartale 2021”, przynajmniej w tym momencie. W międzyczasie szczegóły dotyczące urządzenia stały się bardziej szczegółowe, z mniejszymi Leczyć o składanym nawet w Wersja beta systemu Android 12.

Według źródła zaznajomionego z rozwojem Androida, nadchodzące wydanie w połowie cyklu który tymczasowo nazwiemy „Androidem 12.1” zawiera szczegóły dotyczące drugiego składanego piksela. To drugie urządzenie nosi nazwę kodową „Jumbojack”. Byliśmy w stanie potwierdzić istnienie Jumbojacka w filmach dokumentalnych oglądanych wcześniej przez 9do5Google.

Było kilka przypadków, w których Jumbojack był używany jako urządzenie testowe, ponieważ było to jedyne składane urządzenie z Androidem 12 w tym czasie i nadal może nim być. Na przykład Google użyło go do testowania dodawania „postawy” do interfejsów API Androida, gdzie postawa jest pozycjami zawiasów, takimi jak „otwarty”, „zamknięty”, „półotwarty” i „do góry nogami”. Prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że Jumbojack jest tylko wewnętrznym urządzeniem testowym, ale Google również wyraźnie określa go jako „piksel”.

Jumbojack najwyraźniej będzie miał też dwa wyświetlacze, a jeśli ten piksel zostanie złożony, drugi wyświetlacz nie będzie dostępny. Sugeruje to projekt inspirowany Galaxy Fold, z dużym wyświetlaczem wewnętrznym i mniejszym zewnętrznym.

Jednym z interesujących aspektów Jumbojacka jest to, że wydaje się, że ma pewne poprawki do Androida 12, które nie zostaną wprowadzone do innych składanych urządzeń przed Androidem 12.1. Mówiąc dokładniej, ten drugi składany piksel traktuje podzielony ekran w nowy sposób, prawdopodobnie podobny do pracy, jaką Samsung wykonał dla swoich składanych urządzeń. Chociaż włączenie tych funkcji ręczyć za Android 12.1 może przemawiać za tym składanym Pixelem, który pojawi się w połowie cyklu przed wydaniem, nie widzieliśmy jeszcze żadnych oznak Jumbojacka pojawiającego się w zwykłych aplikacjach Pixel.

READ  Najbardziej dopracowany, zaokrąglony składany do tej pory

Sama nazwa kodowa „Jumbojack” wydaje się być odniesieniem do cheeseburgera Jumbo Jack z Jack in the Box. Nie jest jasne, czy te pochodzenie cheeseburgera wskazują na jego konstrukcję, fałdy ”Styl hamburgera„Jak Galaxy Z Flip zamiast„ hot doga ”, jak Galaxy Z Fold.

Obecnie nie mamy żadnych dalszych informacji na temat tego konkretnego składanego piksela, takich jak zastosowany chip lub rozmiar wyświetlaczy. Podobnie, nie jesteśmy pewni, w jaki sposób Jumbojack odnosi się do drugiego składanego piksela, Passport, czy oba urządzenia zostaną wydane obok siebie, czy w odstępie roku, czy też oba zostaną wydane w ogóle. W nadchodzących miesiącach nadal będziemy szukać dalszych dowodów na Jumbojacka.

Dylan Roussel a Abner Li przyczynił się do powstania tego artykułu

Więcej o Androidzie:

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych do zarabiania dochodu. Więcej.


Więcej wiadomości znajdziesz w 9to5Google na YouTube:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *