Connect with us

Nauka

Piknik Naukowy Polskiego Radia w Warszawie – Sekcja Angielska

Published

on

Piknik Naukowy Polskiego Radia w Warszawie – Sekcja Angielska

Tegoroczna edycja rozpoczęła się o godzinie 11:00 w sobotę 27 maja, dając widzom szansę zanurzenia się w nauce ze wszystkich stron podczas bezpłatnego dziewięciogodzinnego wydarzenia plenerowego, powiedzieli kierownictwo.


Piknik Naukowy 2023 to według organizatorów okazja do spotkania prawdziwych naukowców z Polski i zagranicy, obejrzenia prezentacji, pokazów i warsztatów oraz nauki przez zabawę.

Mapy 3D gór lodowych, humanoidalny robot, światło ultrafioletowe zamienione w elektryczność

W tym roku tematem przewodnim są „rewolucje naukowe”, a wiele działań na pikniku skupia się na pokazywaniu różnych kamieni milowych w rozwoju nauki – poinformowali urzędnicy.


Odbywają się prezentacje najnowszych badań, wynalazków i technologii; rekonstrukcje klasycznych eksperymentów; i strefę majsterkowania, zgodnie z reklamą.

Publiczność ma możliwość nauczenia się, jak tworzyć mapy 2D i 3D gór lodowych; poznaj najnowocześniejszego humanoidalnego robota napędzanego sztuczną inteligencją, który może rozmawiać na wszystkie tematy; i dowiedz się, jak między innymi światło ultrafioletowe można zamienić w energię elektryczną.

Zgodnie z tradycją dziennikarze Polskiego Radia transmitują Piknik Naukowy 2023 na żywo.

Zapowiadany jako „największe plenerowe święto nauki w Europie” Piknik Naukowy Polskiego Radia organizowany jest we współpracy z Centrum Nauki Kopernik (CNK) w Warszawie.

READ  Budowanie zaufania do szczepionek wśród ogółu społeczeństwa

(ala)

Źródło: polskieradio.pl, pikniknaukowy.pl, kopernik.org.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *