Connect with us

Nauka

Pięćdziesiąt sześć procent polskich imigrantów doświadczyło mowy nienawiści

Published

on

Pięćdziesiąt sześć procent polskich imigrantów doświadczyło mowy nienawiści

Większość polskich imigrantów na Islandii doświadczyło mowy nienawiści mieszkając w tym kraju, KjarninnGenericName raporty. To jeden z wniosków raportu udostępnionego podczas piątkowej konferencji Urzędu Miasta Reykjavík ds. Praw Człowieka i Demokracji.

Tematy poruszane na konferencji obejmowały, jak najlepiej radzić sobie z mową nienawiści, jak zapewnić włączenie imigrantów do islandzkiego społeczeństwa oraz jak wspierać wielokulturowość w Islandii.

Polacy stanowią największą grupę imigrantów mieszkających na Islandii. Według Urzędu Statystycznego Islandii na początku 2021 r. mieszkało w Islandii 20 520 Polaków, co stanowi 35,9% wszystkich imigrantów w kraju.

Zobacz też: wzywa władze do walki z mową nienawiści

Eyrún Eyþórsdóttir, doktor antropologii i adiunkt nauk policyjnych, był jednym z prelegentów piątkowej konferencji. Wyjaśniła, że ​​nie zebrano jeszcze zbyt wielu danych na temat przestępstw z nienawiści na Islandii, ale w trakcie swoich badań przeprowadziła wywiady z ofiarami, a także obszerną ankietę wśród polskich imigrantów na Islandii w zeszłym roku.

Prawie 1000 polskich imigrantów odpowiedziało na ankietę internetową Eyrún. Około 2% doświadczyło przemocy fizycznej w wyniku swojego pochodzenia, a 56% respondentów doświadczyło mowy nienawiści. Duża część osób, które doświadczyły mowy nienawiści, robiła to wielokrotnie.

Zobacz też: Uprzedzenia tuż pod powierzchnią Islandii – mówi premier

Eyrún powiedział, że wolność wypowiedzi była często przytaczana jako usprawiedliwienie mowy nienawiści. Zauważyła również, że niszczenie mienia było powszechne, a sprawcy często znali swoje ofiary i łączyli je wspólne dzielnice lub miejsca pracy.

María Rún Bjarnadóttir, dyrektor ds. bezpieczeństwa internetowego w Komisarzu Policji, podzieliła się danymi wskazującymi, że Islandia pozostaje w tyle za sąsiednimi krajami nordyckimi w tym obszarze. Mianowicie, ludzie na Islandii doświadczyli więcej nienawistnych komentarzy, nękania i/lub gróźb niż ludzie w Norwegii w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Mieszkańcy Islandii również mieli trudności z reagowaniem na mowę nienawiści i robili znacznie mniej, aby odpowiadać na nienawistne lub nękające komentarze w Internecie.

READ  Tajwański Uniwersytet tworzy arktyczne centrum badawcze

Cztery młode osoby w wieku od 16 do 19 lat, które spędzają antyrasistara, The Antiracists i gospodarz forum dla osób kolorowych na Instagramie również przemawiali na piątkowej konferencji. Anna Sonde, Kristín Reynisdóttir, Valgerður Kehinde Reynisdóttir i Johanna Haile niedawno otrzymały nagrodę biznesową za swoje wysiłki na rzecz edukacji ludzi na temat rasizmu i dyskryminacji w Islandii. Oprócz opisania doświadczeń osób kolorowych dorastających na Islandii i braku edukacji na rzecz różnorodności w tym kraju, kobiety podkreśliły, jak ważne jest uświadomienie sobie, że rasizm jest problemem. Należy znaleźć rozwiązania nie tylko dla istniejących problemów, powiedzieli antyrasiści, ale przede wszystkim metody zapobiegania tym problemom.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *