Connect with us

technologia

Phil Spencer o plotkach dotyczących przenośnych urządzeń Xbox: „Możliwość grania w gry lokalnie jest naprawdę ważna” – IGN Live 2024

Published

on

Phil Spencer o plotkach dotyczących przenośnych urządzeń Xbox: „Możliwość grania w gry lokalnie jest naprawdę ważna” – IGN Live 2024

Podczas Xbox Games Showcase 2024 pojawiła się aktualizacja nowej wersji konsolowej w postaci całkowicie cyfrowego handhelda Xbox Series.

Dziś na scenie IGN Live Ryan McCaffrey z IGN poprosił Spencera, aby odniósł się do plotek, że Xbox pracuje nad jakimś urządzeniem przenośnym.

„Nasza przyszłość w branży sprzętu jest fantastyczna. „Jestem niesamowicie podekscytowany pracą, jaką wykonuje zespół, korzystając z różnych form gry i różnych sposobów gry” – powiedział Spencer. „Dzisiaj było o grach… ale będziemy mieli czas, aby porozmawiać więcej o platformie i nie możemy się doczekać, aż wam ją przedstawimy”.

Na pytanie, czy hipotetyczny handheld Xbox byłby dedykowaną platformą do gier, na której można grać w gry lokalnie (np. na Steam Deck lub Nintendo Switch), czy też palmtopem opartym na chmurze, Spencer odpowiedział: „Myślę, że możliwość grania w gry lokalnie jest naprawdę ważne.”

Plotki na temat możliwej przenośnej konsoli Xbox krążą od miesięcy i wielu spodziewa się ich zapowiedzi podczas dzisiejszej prezentacji. Pogłoski te zostały podsycone przez szereg dokumentów Microsoftu, które wyciekły zeszłej jesieni i ujawniły plany dotyczące przenośnej konsoli Xbox. Jednak Spencer stwierdził później, że plany te są nieaktualne.

Xbox zasugerował, że w najbliższej przyszłości pojawi się nowy sprzęt. W lutym Microsoft ogłosił wieloletni plan działania obejmujący konsolę Xbox nowej generacji. I chociaż ani Spencer, ani żaden inny dyrektor Xbox nie potwierdzili jego istnienia, Spencer posunął się nawet do tego, że w marcowym wywiadzie dla Polygon powiedział, czego oczekuje od przenośnej konsoli Xbox.

Spencer wymienił wówczas kilka funkcji, dzięki którym przenośna konsola czuła się „jak Xbox”, w tym dostęp do wszystkich gier wraz z powiązanymi z nimi plikami zapisu: „Co powinniśmy zbudować, aby przyciągnąć nowych graczy?”, zapytał wówczas. „Dzięki temu ludzie mogą grać wtedy, gdy nie mogą. [in the past]?”

READ  Cricut całkowicie rozwiązuje plany subskrypcyjne, które ograniczyłyby jego maszyny rzemieślnicze

W innym miejscu naszego wywiadu ze Spencerem omawiał on niedawne zamknięcie firmy Tango Gameworks, dewelopera Hi-Fi Rush. Właściwie za wszystko Był ogłoszone w dzisiejszym Xbox Showcase, sprawdź nasze pełne podsumowanie. Bądź na bieżąco z IGN Live, aby uzyskać więcej informacji na temat naszego ekskluzywnego czatu ze Spencerem.

Źródło zdjęcia: Ahmet Serdar Eser/Anadolu za pośrednictwem Getty Images

Logan Plant jest menedżerem bazy danych IGN, redaktorem playlist, okazjonalnym autorem wiadomości i Super Ninfriendo na czacie głosowym Nintendo. Znajdź go na Twitterze pod adresem @LoganJPlant.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *