Connect with us

Nauka

Pentagon rozmawia z Muskiem i Space X w sprawie dostępu do Starlink na Ukrainie

Published

on

Departament Obrony komunikuje się z firmą SpaceX Elona Muska o jej wkładzie w systemy mobilnego Internetu Starlink, które były nieocenionym atutem dla ukraińskiego wojska, ale mają ogromne koszty.

Zastępca sekretarza prasowego Pentagonu, Sabrina Singh, potwierdziła to podczas piątkowej odprawy, dzień po CNN donoszą, że SpaceX wysłało w zeszłym miesiącu list do Departamentu Obrony, prosząc o odebranie przewodnika po akumulacji usług Starlink dostarczanego na Ukrainę z powodu rosnących kosztów.

„Mogę potwierdzić, że departament komunikuje się ze SpaceX w sprawie Starlink” – powiedział Singh. „Współpracujemy z naszymi partnerami i sojusznikami, próbując dowiedzieć się, co jest najlepsze”.

ŻOŁNIERZE UKRAINY ZGŁASZAJĄ „KATASTROFICZNE” PRZERWANIE PIŻMA STARLINK WZDŁUŻ LINII FRONTU

Singh odmówił potwierdzenia, że ​​DOD otrzymał list od SpaceX lub kiedy rozpoczęła się komunikacja z Muskiem.

„Z pewnością istnieją inne funkcje Satcom” – dodała. „Nie istnieje tylko SpaceX. Są inne podmioty, z którymi z pewnością możemy współpracować, jeśli chodzi o zapewnienie Ukrainie tego, czego potrzebuje na polu bitwy”.

Musk napisał w piątek na Twitterze, że „operacja kosztowała SpaceX 80 milionów dolarów i do końca roku przekroczy 100 milionów dolarów”, podczas gdy CNN poinformowało, że firma uważa, że ​​utrzymanie korzystania ze Starlinka kosztowałoby ponad 120 milionów dolarów przez resztę kalendarza. rok i może kosztować prawie 400 milionów dolarów w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Dyrektor ds. sprzedaży rządowej SpaceX napisał do Pentagonu: „Nie jesteśmy w stanie przekazać terminali Ukrainie ani finansować istniejących terminali przez czas nieokreślony”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O Egzaminatorze z Waszyngtonu

SpaceX dostarczył na Ukrainę ok. 20 tys. terminali, z czego ok. 85% opłaciły takie kraje jak Stany Zjednoczone, Polska czy inne podmioty. Ukraiński głównodowodzący generał Walerij Załużnyj pochwalił terminale w lipcowym liście do Muska i poprosił o około 6200 dodatkowych terminali i kolejne 500 miesięcznie na odrobienie strat wojennych.

READ  Ta żydowska rodzina od 150 lat produkuje wino miodowe

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *