Connect with us

technologia

Pełnoekranowy aparat firmy Zeiss dla Androida jest dostępny w przedsprzedaży za 6000 USD

Published

on

Zeiss ZX1, wyjątkowy aparat, który istniał ogłosił Ponad dwa lata temu, zanim firma w zasadzie przestała o tym mówić, w najbliższej przyszłości może trafić w ręce klientów. W jaki sposób zauważył DPReview, B&H Photo wysłało e-maile z informacją, że nadchodzi wkrótce i teraz Można zamówić w przedsprzedaży za 6000 $. Pierwotnie miał zostać wydany na początku 2019 roku.

Dlaczego ktoś miałby płacić 6000 $ za ZX1? Cóż, nie byłoby mądrze zamawiać, nie czekając przynajmniej na praktyczne wrażenia z gotowego produktu, ale można śmiało powiedzieć, że jest to aparat wyjątkowy. Ma 37-megapikselowy czujnik pełnoklatkowy, stały obiektyw 35 mm 1: 2, wizjer elektroniczny i trzy pokrętła do sterowania przysłoną, czasem otwarcia migawki i ISO. Bardziej niezwykłe jest to, że ma 4,3-calowy ekran dotykowy i obsługuje wariant Androida, w tym wbudowaną wersję Adobe Lightroom, dzięki czemu możesz edytować bezpośrednio na samym urządzeniu. Jest też Wi-Fi, USB-C i 512 GB wbudowanej pamięci.

Oczywistym porównaniem byłyby aparaty kompaktowe Sony RX1, które zawierają również pełnoklatkowe matryce i obiektywy 35 mm f / 2 marki Zeiss. ostatni Oczywiście nie kosztują Lightrooma, ale są znacznie mniejsze. Inne porównanie w pełnowymiarowym kompaktowym pokoju premium byłoby Leica Q2, który kosztuje 4 995 USD. Zeiss jest niewątpliwie przekonany o wyglądzie i działaniu ZX1, ale wiedzą, że aparat jest drogi, jeśli sprawia, że ​​Leica wygląda tanio.

Tak więc wartość ZX1 zależy od jego UX i skuteczności jego oprogramowania. Nie mamy jeszcze o tym pojęcia. B&H Photo nie podaje również faktycznej daty premiery, co oznacza, że ​​do sprzedaży może być jeszcze długa droga – jeśli w ogóle. Poinformujemy Cię, gdy usłyszymy coś bardziej szczegółowego.

READ  UNITED BENEFITS HOLDING przejmuje „Silver Forum” we Wrocławiu: pierwszą nieruchomość Vienna Holding w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *