Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Partia rządząca w Polsce podpisuje nową umowę koalicyjną z partnerami

Published

on

Trzy partie konserwatywnego polskiego rządu podpisały nową umowę koalicyjną, w której zostaną rozwiązane różnice zdań wywołane walką o władzę

WARSZAWA, Polska – Trzy partie konserwatywnego polskiego rządu koalicyjnego podpisały w sobotę nową umowę koalicyjną, która rozwiązuje spory wywołane walką o władzę.

Nie ujawnili jednak szczegółów umowy i nie odpowiedzieli na pytania dziennikarzy, więc nadal nie ma pewności, jak w praktyce będzie wyglądał gabinet po spodziewanej rekonstrukcji.

Ale w sobotę Kaczyński powiedział: „Przed nami świetlana przyszłość”.

Podpisał umowę wraz z wytrwałym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, który stoi na czele prawicowej partii Jedna Polska, oraz Jarosławem Gowinem, liderem bardziej umiarkowanego konserwatywnego ugrupowania Porozumienie.

Gowin powiedział, że pluralizm zawsze był siłą koalicji, „ale też jednością wewnętrzną”.

Obecny także premier Mateusz Morawiecki wyraził zadowolenie z zachowania jedności i stabilności.

Napięcia w kwestiach ideologicznych narastały w koalicji od jakiegoś czasu, gdy Ziobro obrał twardą linię przeciwko prawom LGBT, grożąc wycofaniem Polski z międzynarodowej konwencji mającej na celu ochronę kobiet przed przemocą domową.

Polscy komentatorzy polityczni twierdzą, że toczy się również walka o władzę między 50-letnim Ziobro i 52-letnim Morawieckim w sprawie możliwej kontroli nad prawicą Polski, ponieważ 71-letni Kaczyński przygotowuje się do wycofania się z polityki na froncie.

READ  Region Europa i Azja Środkowa (ECAR) – Sytuacja na Ukrainie: odpowiedź na uchodźców w krajach sąsiednich – Humanitarian Situation Report nr 1 – 10 marca 2022 – Polska

Kaczyński zignorował wypowiedziane kilka dni wcześniej twierdzenia, że ​​również oficjalnie dołączy do rządu jako wicepremier.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *