Connect with us

Świat

Papież ponownie zrywa objawienia z powodu bólu nerwów

Published

on

WATYKAN (AP) – Papież Franciszek ponownie odwołuje wystąpienia publiczne z powodu bólu nerwów.

Franciszek nie będzie uczestniczył w trzech wydarzeniach w najbliższych dniach „z powodu nawrotu rwy kulszowej”, powiedział rzecznik Watykanu Matteo Bruni w oświadczeniu w sobotę.

84-letni Papież otrzyma w sobotę błogosławieństwo Anioł Pański, przekazane z Biblioteki Apostolskiej w miejsce okna wychodzącego na Plac św. Piotra z powodu odrodzenia się wirusa. Ale nie będzie odprawiał mszy w Bazylice Watykańskiej w niedzielę ani wieczornej modlitwy w Bazylice św.Pawła na zakończenie tygodnia modlitwy, a spotkanie z korpusem dyplomatycznym przy Stolicy Apostolskiej jest przekładane na poniedziałek. powiedziany.

Nerwowy ból zmusił również Papieża do pominięcia uroczystości noworocznych w Bazylice św. Piotra.

Zaostrzenie rwy kulszowej Francisa rodzi pytania dotyczące jego planowanej podróży do Iraku w dniach 3-8 marca, wizyty, którą niektórzy kwestionowali w związku z pandemią koronawirusa.

Papieskie podróże są uciążliwe w każdych okolicznościach, z wieloma spotkaniami dziennie, długimi mszami i seriami przyjęć oraz wielokrotnymi transferami samochodem i samolotem.

W przeszłości Franciszek otwarcie mówił o swojej rwie kulszowej. Jest to forma bólu dolnej części ciała spowodowana uciskiem lub podrażnieniem korzeni nerwowych lub nerwu kulszowego biegnącego od dolnej części kręgosłupa do uda.

READ  Wielka Brytania, Bristol. Wybuch w zakładzie recyklingu na przedmieściach miasta. Są ofiary
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.