Connect with us

technologia

PAIH – aktywny uczestnik Singapore Fintech Festival

Published

on

PAIH – aktywny uczestnik Singapore Fintech Festival

Artykuł

PAIH – aktywny uczestnik Singapore Fintech Festival

Dobiegł końca Singapurski Festiwal FinTech – największy na świecie festiwal technologii finansowych. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 70 000 zwiedzających i prawie 700 wystawców. Pawilon Polski, zorganizowany wspólnie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, PKO Bank Polski i Fundację FinTech Polska, był jednym z 36 stoisk międzynarodowych.

Pawilon Narodowy organizowany pod hasłem Przyszłość Finansów Polska – inicjatywa mająca na celu wzmocnienie polskiego sektora finansowego, była centralnym punktem polskich działań na targach. Dzięki niej przyszłościowe i konkurencyjne polskie start-upy mogły zaprezentować się w Singapurze.

Podczas targów odbędzie się m.in Demo Day odbył się w ramach Globalnego Hackceleratora FinTechprogram łączący europejskie start-upy fintech z rynkiem singapurskim. Wśród 19 firm z całego świata znalazło się 2 finalistów European Fintech Hackcelerator, europejskiej edycji konkursu organizowanego z sukcesem od trzech lat przez PAIH wraz z akceleratorem Accelpoint.

W ramach promocji innowacyjnych polskich rozwiązań finansowych PAIH wraz z PKO Bankiem Polskim, FinTech Poland, Global FinTech Institute, Singapurską Federacją Biznesu i Ambasadą RP w Singapurze zorganizowała także wydarzenie towarzyszące festiwalowi – Forum Fintech Polska-ASEANWydarzenie poświęcone było możliwościom współpracy ekosystemów finansowych Polski z krajami Azji Południowo-Wschodniej.

READ  Polska buduje część brytyjskiej fregaty – dlaczego?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *