Connect with us

Zabawa

Ostatnia wojna na Ukrainie: Wielka Brytania przeprowadziła „tajne rozmowy” z Rosją w atmosferze konfliktu – jako polski premier Zełenski nalegał, aby „nigdy więcej nie obrażać Polaków” | Wiadomości ze świata

Published

on

Ostatnia wojna na Ukrainie: Wielka Brytania przeprowadziła „tajne rozmowy” z Rosją w atmosferze konfliktu – jako polski premier Zełenski nalegał, aby „nigdy więcej nie obrażać Polaków” |  Wiadomości ze świata

Ukraina przeprowadza kolejny atak na Sewastopol – najnowsze ustalenia na miejscu

W świetle ostatnich wydarzeń konflikt na Ukrainie stale się nasila, utrzymując region w stanie napięcia i niepewności.

Oto krótki przegląd najnowszych osiągnięć na stronie:

Atak rakietowy na Sewastopol

Dziś rano Ukraina przeprowadziła kolejny atak rakietowy na Sewastopol na okupowanym Krymie. Nastąpiło to po wcześniejszym ataku na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, w wyniku którego zaginął jeden żołnierz i spowodował znaczne zniszczenia.

Sewastopol został postawiony w stan alarmu przeciwlotniczego, gdy szczątki przechwyconych rakiet spadły w pobliżu molo. Usługi promowe na tym obszarze zostały tymczasowo zawieszone, ale później zostały wznowione. Krym, zaanektowany przez Rosję w 2014 r., jest częstym celem sił ukraińskich od rozpoczęcia inwazji prawie 19 miesięcy temu.

Straty i niepewność

Szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow poinformował, że w ataku na Flotę Czarnomorską zginęło co najmniej dziewięć osób, a 16 zostało rannych.

Wspomniał, że rosyjski generał Aleksander Romanczuk, który dowodził siłami na froncie południowo-wschodnim, był w stanie krytycznym. Twierdzeń tych nie udało się jednak niezależnie zweryfikować. Użycie w ataku rakiet produkcji zachodniej pozostaje niepotwierdzone.

Strategia wojskowa Ukrainy

Ukraińskie wojsko ogłosiło, że siły powietrzne przeprowadziły 12 ataków na dowództwo Floty Czarnomorskiej, których celem były obszary, w których znajdował się personel, sprzęt wojskowy i broń.

Atak ten spowodował zniszczenie dwóch przeciwlotniczych systemów rakietowych i czterech rosyjskich jednostek artylerii. Krym odegrał kluczową rolę we wsparciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i dlatego jest ważnym przedmiotem zainteresowania ukraińskich sił zbrojnych.

Ataki dronów i ostrzał

W ramach innego wydarzenia Ukraina poinformowała, że ​​Rosja wystrzeliła 15 irańskich dronów Shahed w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie i w obwodzie dniepropietrowskim na północy. Twierdzili, że zniszczyli 14 z tych dronów. W obwodzie zaporoskim Rosja przeprowadziła 86 ataków na 27 osiedli, w wyniku których zginęło cywilów, w tym tragiczna śmierć 82-letniego cywila.

READ  ESE zostaje partnerem marketingowym Porsche Esports Sprint Challenge

W obwodzie chersońskim w wyniku rosyjskiego ostrzału zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Chersoń, położony nad Dnieprem, wyznacza linię styku walczących stron i został zbombardowany 25 pociskami, trafiając w dzielnice mieszkalne, obiekty medyczne i oświatowe, obiekty infrastruktury oraz więzienie.

Jak ważne jest utrzymanie presji

Eksperci wojskowi uważają, że trwające ataki Ukrainy na cele na Krymie odgrywają kluczową rolę w osłabianiu morale Rosji i osłabianiu jej armii. Działania te wpisują się w szerszą letnią kontrofensywę Ukrainy, która postępuje powoli we wschodnich i południowych obwodach Ukrainy.

Sytuacja na miejscu pozostaje niepewna, ponieważ obie strony są zaangażowane w trwające działania wojenne, co jeszcze bardziej uwypukla złożoność i wyzwania, przed którymi stoi Ukraina w swojej ciągłej samoobronie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *