Ogromne nerwy i wielkie emocje, gdy trafia Ligue 1. Pięć czerwonych kartek, kolejna porażka PSG! [WIDEO]

Spotkanie trzeciej rundy Ligue 1 pomiędzy Paris Saint-Germain a Olympique Marsylia było bardzo emocjonujące. Ostatecznie mistrzowie Polski przegrali w klasyce 0: 1. Atmosfera była niesamowicie gorąca, a sędziowie bardzo zajęci. Ostatecznie z boiska wyleciało do pięciu graczy.

Drużyna PSG w niedzielę była trochę inna niż ta, którą Thomas Tuchel wysłał na ostatni mecz przeciwko Lens. Najpierw do składu wrócili wyleczeni Neymar i Angel Di Maria. Sergio Rico stał między słupkami.

Od pierwszych minut na boisku wiele się wydarzyło. Idrissa Gueye był w stanie bardzo szybko wyrównać wynik, ale jego strzał został doskonale obroniony przez Steve Mandandę. Rico interweniował długo po golu Valentina Rongiera.

W pierwszym kwadransie po żółtej kartce Neymar i Dimitri Payet wygrali. Brazylijczyk sfaulował rywala, po czym rzucił mu kilka słów. To nic mu nie było winne i trafiło do gwiazdy PSG. Sędzia musiał uspokoić sytuację.

Zawodnicy obu drużyn wielokrotnie szli do siebie z powodu wielu ciężkich fauli. W 31. minucie w końcu strzeliliśmy gola. Dimitri Payet genialnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Florian Thauvin wyrwał się z rywali i wrzucił piłkę prosto do siatki.

W drugiej połowie PSG próbowało odrobić straty. Jednak Mandanda zagrał pierwsze skrzypce w tym meczu. Bramkarz gospodarzy świetnie spisał się w obronie strzałów Pablo Sarabii i Neymara.

W końcu pokonał go Angel Di Maria, ale bramka została słusznie odrzucona. Argentyńczyk był na spalonym. Dwie minuty później gospodarze przez chwilę cieszyli się z bramki.

Strzał Thauvina obronił Rico, ale bramkarz nie miał szans przy odbiciu Dario Benedetto. Sędzia zobaczył spalonego pierwszego gracza Marsylii. Powtórzenia pokazały, że się mylił.

READ  Migranci utknęli na granicy polsko-białoruskiej przysięgają, że tam zostaną

Ostatecznie ten błąd nie miał żadnych konsekwencji, bo Olympique Marsylia i tak wygrał 1: 0. PSG atakował do końca, Neymar miał kolejną dobrą okazję, szalał w ofensywie, ale mistrzom kraju nie udało się dotrzeć do fali skręcać.

Ostatecznie zawodnicy obu drużyn całkowicie puszczają nerwy. Nawet w dogrywce gra gotowała się na boisku. W rezultacie z boiska wyrzucono do pięciu graczy – Paredesa, Kurzawy i Neymara obok PSG oraz Amaviego i Benedetto z Marsylii. Jednak wynik się nie zmienił i goście wygrali 1: 0.