Connect with us

Nauka

Ograniczenia świąteczne będą nieuniknione pomimo upadku Covid-19

Published

on

Ponieważ wskaźniki infekcji Covid spowalniają, eksperci ds. Zdrowia publicznego ostrzegają, że pomimo obecnego blokady nie można uniknąć ciągłych ograniczeń w okresie Bożego Narodzenia.

Ostatnie dane opublikowane wczoraj przez Departament Zdrowia wykazały dwa kolejne zgony i 542 nowe przypadki.

Daje to 1947 osób, które zmarły z powodu Covid-19, podczas gdy całkowita liczba zakażeń w stanie wynosi 65 394.

Profesor DCU Health Systems Anthony Staines powiedział, że chociaż wskaźnik infekcji spada, ponowne otwarcie w grudniu doprowadzi nas z powrotem do kolejnej blokady.

„Jeśli będziemy kontynuować agresywny program kontrolujący tego wirusa, możemy wyeliminować rozprzestrzenianie się wirusa do stycznia, a do lutego moglibyśmy przywrócić naszą gospodarkę.

„Jeśli tego nie zrobimy, stanie się tak, że liczba przypadków spadnie do listopada i przez kilka pierwszych tygodni grudnia, a następnie zacznie tykać.

„Socjalizacja świąteczna jest ważna i ma znaczenie, ale im więcej wirusów krąży, kiedy to robimy, tym jest bardziej ryzykowne.

„Prawdopodobnie w lutym wrócimy tam, gdzie jesteśmy teraz”.

Profesor Staines skrytykował krajową reakcję w zakresie ustanowienia skutecznego śledzenia kontaktów.

Powiedział, że chociaż politycy będą mieli trudność w obchodzeniu Świąt Bożego Narodzenia, „rząd ma zapewnić przywództwo”.

„Europa zrobiła z tego psie śniadanie. Europa to obszar katastrofy – dodał.

„Departament zdrowia publicznego Nigerii ma mniej pieniędzy niż departament zdrowia publicznego w Dublinie i udało im się opanować wirusa”.

Wczoraj młodszy minister Robert Troy nie wyjaśnił, jakie ograniczenia mogą obowiązywać na Boże Narodzenie, mówiąc, że sytuacja będzie „pod przeglądem”.

„Nie mogę dziś szczerze powiedzieć, co się wydarzy w Boże Narodzenie.

„Tylko po to, aby powiedzieć, że rząd wraz z Nphet, z poradami dotyczącymi zdrowia publicznego, stale kontroluje sytuację, aby zapewnić, że możemy otworzyć gospodarkę tak bardzo, jak to możliwe w grudniu, i zapewnić nam jak najlepsze Święta Bożego Narodzenia możliwie w danych okolicznościach. “

READ  MacPaw Space: Muzeum Apple w Kijowie na Ukrainie

Dr Nuala O’Connor, główny doradca Irish College of General Practitioners ds. Covid-19, powiedział, że w tym roku uwaga skupi się na „bezpiecznych” Bożym Narodzeniu.

„Myślę, że jako społeczeństwo wszyscy musimy dokładnie przemyśleć, jak będziemy zarządzać świętami Bożego Narodzenia w tym roku.

„Boże Narodzenie jest naprawdę ważne w Irlandii. Musimy tylko spróbować skupić się na tym, jak możemy mieć Boże Narodzenie, ale w bezpieczniejszy sposób.

„Tak, Święta Bożego Narodzenia będą trochę inne, ponieważ jeśli spróbujemy zorganizować je w normalny sposób, jeśli zbyt dużo ludzi spotyka się w zamkniętych, zatłoczonych, słabo wentylowanych pomieszczeniach, to właśnie tam wirus uwielbia się rozprzestrzeniać.

Prezes Nphet, Cillian De Gascun, powiedział w weekend, że zespół rozważa wprowadzenie ograniczenia liczby bliskich kontaktów, które będą miały miejsce na Boże Narodzenie.

Sinn Féin TD Kathleen Funchion powiedziała, że ​​rząd musi zapewnić większą przejrzystość, aby umożliwić ludziom zaplanowanie okresu świątecznego i określenie, jak to będzie wyglądać.

„Przez ostatnie tygodnie mówiono ludziom, że muszą wejść na poziom 5, aby w pewnym sensie uratować Święta Bożego Narodzenia. Teraz widzimy, że i tak będzie to bardzo ograniczone”.

Redaktorzy online

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *