Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ogłoszenie nazwisk funkcjonariuszy policji. Ziobro: Nakazałem prokuratorowi wszczęcie postępowania

Published

on

– Zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariuszom policji, zwłaszcza walczącym z najgroźniejszymi i najbardziej niebezpiecznymi przestępcami, jest sprawą kluczową. Urzędnicy na służbie ryzykują własnym życiem i mają prawo żyć bez strachu po powrocie do domów i krewnych. Oni i ich rodziny zasługują na poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza ze strony państwa, któremu służą – napisał Ziobro w niedzielnym oświadczeniu dla mediów.

Jak podkreślił Minister Generalny Sprawiedliwości: „Dlatego jest tak szokujące, że polscy parlamentarzyści zagrażają ich bezpieczeństwu”.

Kolejne protesty miały miejsce w Warszawie w środę w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów antyaborcyjnych. Manifestacje odbywały się m.in. przed Sejmem i przed budynkiem TVP przy pl. Powstańców Warszawy – gdzie do północy gromadziła się grupa demonstrantów. Funkcjonariusze policji używali kijów teleskopowych i gazu pieprzowego.

W czwartek i piątek kilka profili w mediach społecznościowych zaczęło publikować zdjęcia i dane osobowe funkcjonariuszy policji, którzy mieli interweniować przeciwko protestującym podczas środowego strajku kobiet.

„Każdy bierze konsekwencje”

– Nazwiska i adresy funkcjonariuszy policji są utrzymywane w tajemnicy, aby uchronić się przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko działaniem nieetycznym i niemoralnym, ale przede wszystkim niesie ze sobą bezpośrednie ryzyko utraty przez urzędników zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich bliskich – podkreślił Ziobro.

Jak zaznaczył, „ujawnianie nazwisk i adresów funkcjonariuszy policji jest przestępstwem”. – Państwo polskie ma obowiązek chronić policjantów. Z tego powodu poleciłem Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszczęcie postępowania karnego przeciwko każdemu, kto opublikował nazwiska i adresy funkcjonariuszy – poinformował w oświadczeniu szef resortu sprawiedliwości.

Jak dodał, „Wolność to odpowiedzialność”. – Nikt nie jest od tego zwolniony i każdy ponosi konsekwencje swojej nieodpowiedzialności – podkreślił.

Groźby pod adresem policjantów i ich rodzin

– Zdajemy sobie sprawę i wiemy, że na różnych profilach społecznych znajdują się zdjęcia i nazwiska policjantów, którzy rzekomo byli zaangażowani w działania związane z zabezpieczeniem nielegalnego zgromadzenia strajku kobiet – powiedział inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta policji w Polsat News.

READ  Organizator imprezy został zatrzymany przez belgijską policję w 2016 roku.

ZOBACZ: Oficjalne zdjęcia i dane w Internecie. Policja: rozważymy podjęcie kroków prawnych

– Niestety jest to bardzo nieodpowiedzialne, wręcz skandaliczne zachowanie ludzi, którzy to robią, zwłaszcza jeśli chodzi o parlamentarzystów, którzy powinni dokładnie wiedzieć, jakie to może mieć konsekwencje, w tym możliwość ataków na policjantów i ich rodziny – powiedział jeden Rzecznik KGP.

„Hejterskie Entries”

W piątek policja zamieściła na Twitterze nagranie, z którego wynika, że ​​posłanka lewicy Joanna Scheuring-Wielgus głośno wymówiła imię i nazwisko jednego z funkcjonariuszy, który podczas czwartkowego spotkania stanął przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Niedługo potem żona tego policjanta otrzymała wiadomości z nienawiści na Facebooku.

„Jak duże jest zagrożenie dla hejterów”, powiedział organizator strajku kobiet, powiedział organizator strajku kobiet. W międzyczasie obecny na miejscu poseł, po otrzymaniu imienia i nazwiska policjanta, przekazał je demonstrantom ”- napisała policja na Twitterze. Jak dodano,„ żona policjanta zaczęła na prywatnym Facebooku: Otrzymuj wpisy od hejterów ”.

Sama posłanka odniosła się również do informacji KSP na Twitterze. „Piękna manipulacja Komendy Stołecznej Policji. Dlaczego pomijasz to, co się stało wcześniej i dlaczego proszę o dane? Na szczęście zostało to nagrane przez TVN24 i resztę mnie. Wasz policjant przed chwilą uderzył i przewrócił dziewczynę” – napisała. „Proszę o przeprosiny, a jeśli nie, to spotkamy się w sądzie” – dodała.

READ  Joachim Brudziński: Wstydzę się tego, co powiedział o. Rydzyk

laf / PAP

Kontynuuj czytanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *