Connect with us

Świat

Ogień niszczy wakacyjną wyspę Guanaja na Karaibach w Hondurasie | Honduras

Published

on

Według agencji pomocowych ogromny pożar zniszczył lub uszkodził w sobotę ponad 200 domów i firm na wyspie Guanaja w Hondurasie, zmusił setki mieszkańców do ucieczki i zdewastował ośrodek zależny od turystyki.

Dramatyczny film udostępniony w mediach społecznościowych pokazał płonące rzędy nadmorskich domów i drewniane domy na Guanaja, karaibskiej wyspie około 77 km od północnego wybrzeża Honduras.

Siły Powietrzne Hondurasu zrzuciły wodę na wyspę, aby ugasić pożar, ale wcześniej wiele domów zostało zniszczonych. Na filmie zrobionym po opanowaniu piekła widać było dziesiątki betonowych domów bez dachów i okien.

„Możemy potwierdzić, że nie ponieśliśmy strat w ludziach, ale ogromne straty materialne” – powiedział Max Gonzales, Minister Zarządzania Ryzykiem Narodowym i Narodowej Agencji ds. Sytuacji Kryzysowych.

Cztery osoby zostały ranne w pożarze, który zniszczył 90 domów i uszkodził kolejne 120, w tym niektóre używane jako sklepy, powiedział Gonzales.

Pożar wybuchł przed świtem, a mieszkańcy starali się go opanować, ponieważ na wyspie nie ma straży pożarnej.

Guanaja to jedna z trzech malowniczych wysp zatoki w kraju, gdzie nurkowie i nurkowie przyjeżdżają, aby zobaczyć delfiny i dużą rafę koralową.

READ  Dwóch zabitych po zawaleniu się budynku w środkowych Chinach Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.