Connect with us

Sport

Oficjalne otwarcie Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Po lewej Dave Webb pomaga Cora Clark podnieść amerykańską flagę podczas ceremonii otwarcia wtorkowych Mistrzostw Świata FISU w Łyżwiarstwie Szybkim w Lake Placid. (Zdjęcie firmowe — Parker O’Brien)

LAKE PLACID — Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim Lake Placid 2022 Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego (FISU) oficjalnie rozpoczęły się we wtorek wieczorem ceremonią otwarcia imprezy.

W uroczystości, która odbyła się na historycznym, nowo zmodernizowanym olimpijskim owalu w łyżwiarstwie szybkim, wzięło udział pięćdziesięciu sportowców, dyrektorów wyścigów, wolontariuszy i widzów.

Mistrzostwa w łyżwiarstwie szybkim to pierwszy duży międzynarodowy wyścig, który odbędzie się w Lake Placid od czasu meczu Country w łyżwiarstwie szybkim w 1991 roku. Impreza będzie miała wyścigi codziennie, a sobota będzie ostatnim dniem wyścigów.

„Lake Placid to tak niezwykłe miejsce w historii ruchu olimpijskiego i FISU” – powiedział podczas ceremonii otwarcia p.o. prezesa FISU Leonz Eder. „Życzę wszystkiego najlepszego wszystkim zaangażowanym w te mistrzostwa. Mam nadzieję, że będziesz kontynuował pozytywnego ducha i pomożesz nam promować wartości sportów uniwersyteckich.”

Eder zauważył, że z powodu pandemii koronawirusa mistrzostwa te są dopiero drugą imprezą sportową FISU na miejscu od marca 2020 r., kiedy Amsterdam w Holandii był gospodarzem piątej imprezy FISU University Championship w łyżwiarstwie szybkim.

Łyżwiarze szybcy z Polski machają polską flagą podczas ceremonii otwarcia Uczelnianych Mistrzostw w Łyżwiarstwie Szybkim FISU na James C. Sheffield Speed ​​Skating Oval w Lake Placid we wtorek. (Zdjęcie firmowe — Parker O’Brien)

„W zeszłym tygodniu mieliśmy szczęście rozpocząć sezon od udanych mistrzostw w narciarstwie na orientację w Czechach” powiedział Eder.

Gdy lekkie opady śniegu pokryły 400-metrowy owal na świeżym powietrzu, wydarzenie to uczciło bogate dziedzictwo Lake Placid w łyżwiarstwie szybkim. Film przedstawia historię owalu, od Amerykanów Jacka Shea i Irvinga Jaffee, z których każdy został dwukrotnymi złotymi medalistami w łyżwiarstwie szybkim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lake Placid w 1932 r., po gospodarzy zawodów łyżwiarstwa szybkiego podczas Igrzysk Uniwersyteckich FISU w 1972 r. oraz Amerykanin Eric Heiden zdobywając pięć indywidualnych złotych medali olimpijskich podczas Zimowych Igrzysk w 1980 roku.

READ  Nienawistne prawo anty-LGBT +, które może zrujnować pokolenie ląduje w polskim parlamencie

Przysięgę sportowca złożył 11-krotny mistrz Polski mężczyzn Szymon Palka, a David Sheffield, drugi kuzyn Jamesa C. Sheffielda, wzniósł flagę FISU. Przewodniczący Rady Nadzorczej Hrabstwa Essex, Shawn Gililland, zwrócił uwagę na modernizację owalu i ogłosił otwarcie mistrzostw.

Dyrektor generalny Adirondack Sports Council, Ashley Walden, wezwał kolegialnych łyżwiarzy szybkich, aby wykorzystali okazję, aby zapewnić sobie miejsce nie tylko w historii FISU, ale także jako legenda Lake Placid.

Wydarzenie, które jest bezpłatne i otwarte dla publiczności, rozpoczęło się w środę biegami kobiet na 1000 metrów i 3000 metrów oraz biegami mężczyzn na 1000 metrów i 5000 metrów.

1500 metrów mężczyzn i kobiet zaplanowano na dziś, od godziny 12.30. W piątek w programie bieg na 500 metrów kobiet i mężczyzn oraz bieg drużynowy kobiet i mężczyzn. Wyścig rozpoczyna się o godzinie 10:30

Zawody kończą się w sobotę mieszanym sprintem drużynowym i startem masowym rozpoczynającym się o godzinie 10:45

Kraje rywalizujące w 13 medalowych zawodach to m.in. Czechy, Finlandia, Niemcy, Węgry, Japonia, Polska, Holandia, Norwegia i Stany Zjednoczone.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.