Nauka

Odkrywanie historii turniejów USMNT pomimo cyfr, które gracze nosili na największej scenie

Claudio Reyna Na początku cyklu 2002 przejął koszulkę z numerem 10 i głównego kapitana drużyny, zachowując obie do 2006 roku.

Pomimo przegranej w wygranym 3:2 meczu otwarcia z Portugalią w 2002 roku, Reyna rozgrywała każdą minutę kolejnych czterech meczów, prowadząc zespół do pamiętnego ćwierćfinału. Środkowy pomocnik pokazał swoją wszechstronność w starciu 1/8 finału z Meksykiem i potrafił dopasować się do decyzji Bruce Areny o zmianie ustawienia na 3-5-2. Reyna odegrał kluczową rolę w bramce Briana McBride’a tego dnia, ponieważ stał się również jedynym graczem USMNT, który poprowadził drużynę do zwycięstwa w eliminacjach Mistrzostw Świata.

Cztery lata później Reyna dołączyła do Kasey Keller jako pierwsi gracze USMNT, którzy stworzyli cztery składy na Mistrzostwa Świata i została jedynym graczem, który był kapitanem USMNT na dwóch Mistrzostwach Świata, nosząc opaskę we wszystkich trzech meczach w Niemczech. Dzień po doznaniu kontuzji, która zmusiła go do opuszczenia fazy grupowej przeciwko Ghanie, Reyna była jednym z trzech graczy ogłosić swoją międzynarodową emeryturę🇧🇷 Ojciec obecnego napastnika USMNT Gio, Claudio jest jednym z siedmiu graczy, którzy zarobili dwucyfrowe występy w Pucharze Świata, podczas gdy siedem meczów, których był kapitanem, to więcej niż jakikolwiek Amerykanin.

Kolega z drużyny Reyny w latach 2002 i 2006, Landon Donovan świecił nosząc nr. 10 w RPA. Twój 47º Gol w jednej minucie przeciwko Słowenii wywołał powrót drużyny po przegranej 2:0 po przerwie, ale także uczynił go trzecim Amerykaninem, który zdobył kilka bramek w wielu mistrzostwach świata.

Był odpowiedzialny za prawdopodobnie najbardziej pamiętny moment w historii USMNT w następnym meczu, kiedy jego gol w doliczonym czasie gry przeciwko Algierii uniemożliwił USA eliminację w fazie grupowej, zamiast tego popchnął zespół do pierwszego szczytu grupowego od 1930 roku. W rundzie pucharowej przeciwko Ghana, Donovan stał się jedynym graczem USMNT, który strzelił gola w trzech kolejnych meczach Pucharu Świata, a także pierwszym, który strzelił z rzutu karnego, z 62nie minuta remisu, w wyniku której mecz przechodzi do dogrywki.

USMNT #11 – BRENDEN AARONSON

Po debiucie USMNT w lutym, Eric Wynalda (zdjęcie poniżej) rozpoczął serię trzech kolejnych Mistrzostw Świata FIFA jako numer jedenasty w drużynie we Włoszech ’90. Produkt San Diego State skończył 21 lat dzień przed otwarciem turnieju i pokazał swoją frustrację z powodu przegranego 3:0 zespołu, gdy odepchnął od tyłu Lubomira Moravcika z Czechosłowacji. Szwajcarski sędzia Kurt Röthlisberger pokazał Wynaldzie czerwoną kartkę w 52nie minutę, zmuszając USA do 10 mężczyzn i go z następnego meczu z Włochami.

Wynalda wróciła w grupowym finale przeciwko Austrii, ale cztery lata później odrobiła straty w otwierającym turniej u siebie turnieju. Po tym, jak Szwajcar Georges Bregy otworzył wynik 39º W minucie rzutu wolnego Wynalda odwzajemnił przysługę, aby wyrównać tuż przed przerwą, strzelając z rzutu wolnego z 25 jardów z lewego górnego rogu, aby wzmocnić 73 000 widzów na Pontiac Silverdome.

„Szczerze mówiąc, prawie niedowierzałem” – powiedział o golu, który dał USA pierwszy punkt w Pucharze Świata od 44 lat. „Nie wiedziałem, jak zareagować po jego wejściu… To był największy cel mojego życia”.

Wynalda wystąpił we wszystkich czterech meczach mundialu w 1994 roku i dwukrotnie zagrał we Francji w 1998 roku, gdzie jego debiut z Niemcami uczynił go pierwszym zawodnikiem USMNT, który wystąpił w trzech pucharach świata.

READ  Dlaczego niebieski jest jednym z najjaśniejszych kolorów, jakie znajdujemy w naturze