Connect with us

Nauka

Odbiorcy Fulbrighta zastanawiają się nad procesem aplikacyjnym

Published

on

Otrzymuj najnowsze wiadomości o Syracuse prosto na swoją skrzynkę odbiorczą.
Zapisz się do naszego newslettera tutaj.

Dwa dni przed otrzymaniem stypendium Fulbrighta weteranka SU Gretchen Coleman odwiedziła szkołę podyplomową w Alabamie. Chociaż pracowała nad swoim wnioskiem o stypendium na Uniwersytecie w Manchesterze przez większość 2021 roku, powiedziała, że ​​​​wiadomość była zbyt nagła.

„(Ze względu na swój prestiż) działałem z tym, że tak się nie stanie, więc przeniosłem się tam, gdzie chciałem pojechać do USA, aby ukończyć studia podyplomowe” – powiedział Coleman, ekspert w dziedzinie nauk politycznych i filozofii. polityka. . „Jestem zachwycony i wciąż oszołomiony”.

ten Program studencki Fulbrighta w USA to program wymiany akademickiej i kulturalnej, który współpracuje z ponad 140 krajami na całym świecie w celu finansowania stypendiów i badań, zgodnie ze stroną internetową. 26 kwietnia 10 studentów i absolwentów SU zostało laureatami nagród.

„Nawet bez Fulbrighta jestem bardzo wdzięczny, że złożyłem podanie, ponieważ myślę, że lepiej rozumiem wpływ, jaki chcę wywrzeć na świecie”, powiedział Coleman.Studenci mogą ubiegać się o stypendium dla nauczycieli języka angielskiego, nagrodę akademicką/nagrodę naukową lub nagrodę za studia/nagrody w zakresie twórczości i sztuk performatywnych, z których każda ma unikalne komponenty aplikacji w ramach programu Fulbrighta. stronie internetowej. Studenci zainteresowani ubieganiem się o Fulbrighta powinni najpierw skontaktować się z doradcą Fulbrighta na swojej uczelni.

W SU studenci mogą składać wnioski za pośrednictwem Centrum doradztwa stypendialnego i stypendialnego korzystając z formularza odsetkowego za pośrednictwem swojego stronie internetowej. Coleman przypisuje swoją udaną kandydaturę swojemu zaangażowaniu w CFSA.

Coleman, która weźmie udział w rocznym programie studiów magisterskich z politologii na Uniwersytecie w Manchesterze na ścieżce demokracji i wyborów, od pierwszego roku współpracuje z dyrektor CFSA Jolynn Parker. Powiedziała, że ​​wizja Parkera dotycząca wniesienia międzynarodowej perspektywy do kariery w reformie wyborczej w USA była kluczowa dla jej decyzji o kandydowaniu.

READ  Polska: EBI i PKP Intercity podpisują 2 mld zł pożyczki na modernizację kolei

Alexa Neely, starszy podwójny specjalista w dziedzinie nauk politycznych oraz obywatelstwa i zaangażowania obywatelskiego, otrzymała stypendium Fulbrighta na stypendium dla nauczycieli języka angielskiego w Macedonii Północnej.

Alexa Neely to starszy duet zajmujący się studiami politycznymi oraz zaangażowaniem obywatelskim i obywatelskim, który będzie nauczał angielskiego w Macedonii Północnej.
Dzięki uprzejmości Alexy Neely

Neely powiedziała, że ​​dowiedziała się o tej możliwości od zastępcy dyrektora CFSA Melissy Welshans, a następnie spotykała się z Parkerem co drugi tydzień, gdy pracowała nad aplikacją.

Dla Neely’ego program Fulbrighta spełnił jego pragnienie wyjazdu za granicę po ukończeniu studiów i nawiązaniu kontaktu ze społecznością ludzi o podobnych poglądach. Neely powiedział, że Macedonia Północna zaznaczyła wszystkie pola wyboru miejsca docelowego pod względem kultury regionalnej i położenia geograficznego.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogę mieszkać w jednym miejscu przez dłuższy czas, czuć się jak w podróży, ale nie zawsze w ruchu” – powiedział Neely. „Bycie TA na SU i udzielanie korepetycji zawsze dawały mi satysfakcję, więc kontynuowanie tego po ukończeniu jest czymś, na co naprawdę nie mogę się doczekać”.

Neely, studentka studiów żywnościowych, chce pracować przy projektach wymiany kulturalnej związanych z dostępem do żywności i nierównościami w Macedonii. Powiedziała, że ​​ma nadzieję na zaangażowanie się w lokalne organizacje zajmujące się marnowaniem żywności w regionie.

Pochodząca z północnej Kalifornii Neely pragnie również mieć dostęp do bardziej naturalnych przestrzeni do uprawiania turystyki pieszej i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

„Czuję, że tak często tęskniłam za przebywaniem na świeżym powietrzu, więc nie mogę się doczekać równowagi w mieście, ale blisko natury” – powiedziała. „Czasami znalezienie takich możliwości w Europie może być trudne”.

Student Taylor Krzemiński otrzymał taką samą nagrodę jak Neely za nauczanie języka angielskiego w Polsce. Krzemiński ukończył SU z tytułem licencjata w dziedzinie stosunków międzynarodowych i obywatelstwa oraz zaangażowania obywatelskiego w 2020 roku i uzyskał tytuł magistra dyplomacji publicznej i komunikacji globalnej na SU w 2021 roku. Polska podczas nauczania języka angielskiego.

READ  Symulowana misja Marsa pokazuje zalety załóg składających się wyłącznie z kobiet

Była studentka Taylor Krzemiński pozuje do zdjęcia.

Absolwent Taylor Krzemiński ukończył SU z tytułem licencjata w zakresie stosunków międzynarodowych, obywatelstwa i zaangażowania obywatelskiego w 2020 roku oraz uzyskał tytuł magistra dyplomacji publicznej i komunikacji globalnej na SU w 2021 roku.
Dzięki uprzejmości Taylora Krzemińskiego

Krzemiński odrzucił nagrodę, powołując się na długi okres oczekiwania między złożeniem wniosków latem 2021 r. a odpowiedzią programu prawie rok później. Nie pojedzie do Polski, gdzie aplikowała.

„Ponieważ nagroda jest tak konkurencyjna, mówią ci, żebyś nie zakładał, że ją zdobędziesz, a teraz mam pracę na pełen etat i życie” – powiedział Krzemiński. „Dla mnie to nie wydawało się właściwą decyzją. Mieszkałem już za granicą i naprawdę czuję, że taka okazja powinna trafić do kogoś, kto naprawdę tego chce”.

Mimo to Krzemiński powiedział, że czuje się zaszczycona, że ​​została uprawomocniona za swoją pracę, oferując miejsce w programie. Mówi, że w przyszłości ma nadzieję kontynuować współpracę z organizacją społeczną skupioną na sprawiedliwości środowiskowej.

Association_button_new-10

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.