Connect with us

technologia

Od północy Polska wprowadzi na czas nieokreślony zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy

Published

on

Od północy Polska wprowadzi na czas nieokreślony zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy

Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, podpisał dekret zakazujący na czas nieokreślony importu produktów rolnych z Ukrainy, w tym pszenicy, kukurydzy, nasion rzepaku i słonecznika.

Źródło: Europejska Prawda w nawiązaniu do Budy Świergot

Detale: Polski minister nazwał decyzję Komisji Europejskiej o nieprzedłużaniu embarga na import ukraińskiego zboża „błędną” i powiedział, że zarządzenie wejdzie w życie z 15 na 16 września o północy.

„Na pierwszym miejscu jest polski rolnik!” – dodał Buda, dziękując ministrowi rolnictwa Robertowi Telusowi i komisarzowi UE ds. rolnictwa Januszowi Wojciechowskiemu, który został powołany w ramach polskiej kwoty.

Tło:

  • Komisja Europejska nałożyła tymczasowe ograniczenia importu ukraińskich produktów rolnych w pięciu państwach członkowskich UE: Polsce, Bułgarii, Węgrzech, Rumunii i Słowacji. Argumentowali, że ukraińskie zboże szkodzi ich rynkom i rolnikom.

  • Komisja Europejska ogłosiła to w piątek Nie przedłużać ograniczeń w imporcie produktów rolnych z Ukrainy po 15 wrześniaale Kijów zgodził się podjąć działania ograniczające import.

  • Mimo to, Polska, Węgry I Słowacja zdecydowała się nałożyć jednostronne ograniczenia.

W Ukraińskiej Prawdzie znajdziesz najświeższe informacje na temat wszystkiego, co dotyczy wojny na Ukrainie. Śledź nas na Świergot, Wsparcie my lub wola nasz patron!

READ  Xbox Series X i PlayStation 5: The Six Month Testimonial
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *