Connect with us

technologia

Od północy Polska wprowadzi na czas nieokreślony zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy

Published

on

Od północy Polska wprowadzi na czas nieokreślony zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy

Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, podpisał dekret zakazujący na czas nieokreślony importu produktów rolnych z Ukrainy, w tym pszenicy, kukurydzy, nasion rzepaku i słonecznika.

Źródło: Europejska Prawda w nawiązaniu do Budy Świergot

Detale: Polski minister nazwał decyzję Komisji Europejskiej o nieprzedłużaniu embarga na import ukraińskiego zboża „błędną” i powiedział, że zarządzenie wejdzie w życie z 15 na 16 września o północy.

„Na pierwszym miejscu jest polski rolnik!” – dodał Buda, dziękując ministrowi rolnictwa Robertowi Telusowi i komisarzowi UE ds. rolnictwa Januszowi Wojciechowskiemu, który został powołany w ramach polskiej kwoty.

Tło:

  • Komisja Europejska nałożyła tymczasowe ograniczenia importu ukraińskich produktów rolnych w pięciu państwach członkowskich UE: Polsce, Bułgarii, Węgrzech, Rumunii i Słowacji. Argumentowali, że ukraińskie zboże szkodzi ich rynkom i rolnikom.

  • Komisja Europejska ogłosiła to w piątek Nie przedłużać ograniczeń w imporcie produktów rolnych z Ukrainy po 15 wrześniaale Kijów zgodził się podjąć działania ograniczające import.

  • Mimo to, Polska, Węgry I Słowacja zdecydowała się nałożyć jednostronne ograniczenia.

W Ukraińskiej Prawdzie znajdziesz najświeższe informacje na temat wszystkiego, co dotyczy wojny na Ukrainie. Śledź nas na Świergot, Wsparcie my lub wola nasz patron!

READ  Cyberpunk 2077 otrzymuje ogromną łatkę tuż przed DLC Phantom Liberty
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *