Nauka

Oceny zawodników Barcelony przeciwko Szachtarowi Donieck: Robert Lewandowski znika, gdy drużynie Xaviego brakuje inspiracji po szokującej porażce w Lidze Mistrzów

Polski napastnik oddał tylko jeden strzał, a Blaugrana musiała poczekać na awans do 1/8 finału

Robert Lewandowski nie zdobył bramki w szóstym meczu z rzędu, a Barcelona rzadko potrafiła wykorzystać klarowne okazje we wtorkowej porażce 1:0 z Szachtarem Donieck w Lidze Mistrzów. Polski napastnik, najbardziej oczywiste zagrożenie dla Barcelony w ataku, został anonimowy dzięki zawziętej obronie, gdy jego zespół zobaczył, że jego nadzieje na wyjście z grupy zostały odroczone.

Marc-Andre ter Stegen został zmuszony do szybkiej obrony, nie pozwalając mu na celny strzał w najbliższy słupek. Niewiele mógł zrobić w sprawie kolejnej wielkiej okazji w meczu. Szachtar uderzył z prawej strony, po czym w pole karne trafił Giorgi Gocholeishvili Danyło Sikan. Jego wykończenie było cudowne, gdyż wielki napastnik strzelił gola, ale mimo to zdołał odbić główkę w dalszy róg.

Barça stworzyła niewiele więcej na początku drugiej połowy i z łatwością mogłaby stracić więcej, gdyby Ter Stegen nie wykonał jeszcze dwóch przydatnych obron.

Z biegiem czasu frustracja Blaugrany tylko się nasiliła. Szachtar pozostał w tyle, szczęśliwy, że prowadził 1:0. Decyzja ta okazała się rozsądna, ponieważ drużynie Xaviego wielokrotnie nie udało się znaleźć miejsca w wypełnionej po brzegi ostatniej tercji. Lewandowskiemu, teoretycznemu rozwiązaniu takich problemów, nie było do śmiechu, gdy Barcelonie nie udało się odnaleźć rytmu po szokującej porażce.

BRAMKA ocenia zawodników Barcelony na Volksparkstadion w Hamburgu…

READ  West Side Rag » „Kiedy zło ma miejsce na rozwój” – setki zebrane w Riverside Park na pamiątkę powstania w getcie warszawskim