Obrona prowadzi Polskę do zwycięstwa nad Mooneyem, 42-34 | Wiadomości, sport, praca

POLSKA – Ofensywa jest fajna dla fanów, ale obrona wygrywa mistrzostwa, i to jest dokładnie to, co wykorzystała piąta dziewczęca drużyna koszykówki Poland Bulldogs, zdobywając częściowy tytuł przeciwko 16 miejscu Cardinal Mooney Cardinals z wynikiem 42-34 na Sobotnie popołudnie.

Z agresywną grą defensywną obu drużyn, walka od samego początku była bardzo fizyczna, ponieważ obie drużyny miały później kilku graczy z faulowymi problemami. Najlepszy strzelec Cardinals z 14 punktami, Alaina Scavina, został ostatecznie sfaulowany w końcówce konkursu.

„Wiedzieliśmy, że ta gra pomoże nam przygotować się na to, co ma nadejść. Mooney gra fizycznie, grają bardzo dobrze, są zdyscyplinowani i dobrze wyszkoleni. Trener buldogów, Nick Blanch, powiedział.

Po wygranej Bulldogs poprawiają się do 19-4 na sezon. Zabiera ich również do regionalnego półfinału przeciwko West Branch w środę wieczorem. Bulldogs stracili 4 punkty do Warriors na początku sezonu.

„Znamy West Branch, odkąd graliśmy ze sobą w tym sezonie, kiedy pokonali nas w wieku czterech lat” skomentował Blanch. – To był dobry mecz koszykówki i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć w środę w Uniontown Lake.

Obrona przed presją Bulldogs zmusiła Cardinals do dziewięciu strat w pierwszej kwarcie, ponieważ do końca pierwszej kwarty zbudowali prowadzenie 16-8. Ale dopiero dwa rzuty wolne od Polki Ariany Daniels na 45 sekund przed końcem i Psów na zaledwie 6, które ostatecznie przypieczętowały dla nich grę.

„Start był ogromny, ponieważ był to emocjonujący mecz, ponieważ obie drużyny znają się bardzo dobrze. Te dzieciaki dorastały razem, grały razem w piłkę AAU, więc jest wiele przyjaźni, przyjaciół rodziny i członków społeczności, którzy się znają. Z tych powodów wszyscy byli trochę zdenerwowani, więc zdecydowanie wiedzieliśmy, że musimy wyjść i sprawdzić. Dodano Blanca.

READ  Polskie wydarzenie MMA pogrążyło się w chaosie, gdy zwycięski zawodnik wywołał dziką bójkę po walce

– Ciężko jest przeciwko dobremu zespołowi, a oni wywierali dużą presję na piłkę i spowodowali wiele strat. Trener Cardinals Dom Diorio odnotował początkowy deficyt. „Kiedy wracasz, jest ciężko. Ale próbowaliśmy i nie poddaliśmy się. Jestem za to bardzo dumny z dziewczyn.”

Bulldogs mieli wysokie 11 punktów przewagi po dwóch rzutach wolnych Connie Cougras przy 6:52 czwartej kwarty. Ale Cardinals odpowiedzieli przebieżką 8:3 przez następne cztery minuty meczu, aby zmniejszyć deficyt do zaledwie 6 przy 38:28, kiedy Angelina Rotunno odbiła strzał zza łuku w lewy róg.

Następnie Daniels chłodno przekonwertowała swoje dwa rzuty wolne, a następnie Farber z dwoma dodatkowymi strzałami charytatywnymi na zaledwie 5 sekund do zakończenia gry.

„Moim zdaniem Ariana (Daniels) jest starterem w każdej innej drużynie w okolicy”. powiedział Blanch. „Ale oto jej rola, schodząc z ławki. W tym momencie musiała się pozbierać i powalić, tak jak wiedziałem, że może. To było ogromne.”

Chociaż Bulldogi nigdy nie pozostawały w tyle w konkursie, kardynałowie nigdy nie pozwolili im się rozdzielić. Po stracie 8 punktów na koniec pierwszej kwarty Bulldogs nie zdołali powiększyć swojej przewagi, ponieważ w przerwie 22-15 utrzymywali 7-punktową przewagę.

„Wiedziałem, że dziś nie będzie to łatwe dla obu drużyn. Brakowało nam wielu layupów. Zabiły nas postawy i rzuty wolne w pierwszej połowie. Straciliśmy wiele okazji. Ale to nie był brak wysiłku”. powiedział Blanch.

Kardynałowie ostatecznie zamknęli deficyt do zaledwie 3 punktów w trzeciej kwarcie 4:15, kiedy Sophia Diorio zdobyła wiadro na 25-22 na korzyść Bulldogs. Psy odpowiedziały trójką Cougras dwie i pół minuty później, utrzymując 9-punktową przewagę na 33-24 do końca trzeciej tercji.

Cardinals kończą sezon z łącznym wynikiem 13-11. Pomimo końca sezonu mogą cieszyć się poza sezonem, wiedząc, że wygrali Konferencję Steel Valley.

READ  Przedszkola mają zostać ponownie otwarte, ale Polska zachowuje większość ograniczeń koronawirusa | Świat | Aktualności

„Twojego wysiłku nigdy nie brakowało” zauważył Diorio o swoim zespole. „Pochwalam ją za to. Nigdy nie musiałem kwestionować, czy będą się tym zawracać.