Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Obraz „Jezus” na drzewie przyciąga wierzących do polskiego miasta

Published

on

Obraz „Jezus” na drzewie przyciąga wierzących do polskiego miasta

Wielu zgromadziło się na modlitwie wokół drzewa obok bloku mieszkalnego w polskim mieście Parczew po tym, jak w tajemniczy sposób pojawił się na jego korze obraz Jezusa lub Maryi Panny podobny do Jezusa lub Matki Boskiej.

Jednak lokalna Kuria Katolicka odrzuciła pogląd, jakoby obraz miał boskie pochodzenie. Rzecznik żartował, że wygląda bardziej jak Conchita Wurst – drag queen, która wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 2014 roku – niż Jezus czy Maria.

Film przedstawiający ludzi zgromadzonych wokół drzewa w Parczewie, 10-tysięcznym mieście we wschodniej Polsce, po raz pierwszy pojawił się na YouTube we wtorek. Słychać było wielu modlących się.

Gdy wiadomości zaczęły przyciągać uwagę całego kraju, Każdego dnia przybywało coraz więcej osób Odwiedź nas na miejscu, aby się pomodlić lub po prostu spojrzeć na zdjęcie dla siebie. Wielu powiedziało dziennikarzom, że postrzegają to jako swego rodzaju boskie przesłanie.

Niektórzy uważają, że obraz, który znajduje się kilka metrów nad ziemią, przypomina Maryję i porównuje go do objawień maryjnych, które podobno miały miejsce w Fatimie (Portugalia) i Medziugorju (Bośnia i Hercegowina).

Ale inni twierdzą, że to sam Syn Boży. „Widzę Pana Jezusa, Jego twarz i koronę” – powiedziała jedna z odwiedzających, Jadwiga fakt tabletka. „To naprawdę jakiś cud lub ostrzeżenie. Będę tu przychodzić codziennie. Modlę się tutaj”.

Ale inni są bardziej sceptyczni. „To po prostu jakaś choroba drzew” – powiedział inny gość, Lucjan. „Oznaczenia na korze były po prostu ustawione w jednej linii”.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie rzymskokatolicka diecezja siedlecka wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​„nie mamy do czynienia ze zjawiskiem nadprzyrodzonym”. [and] Dlatego diecezja nie będzie wszczynać postępowania kanonicznego”.

READ  Opodatkowanie przenoszenia zysków – jak sprostać nowemu wyzwaniu w Polsce

„Jeśli śledzimy historię objawień, to nie widzimy żadnego na korze drzewa” – powiedział lokalnej gazecie rzecznik Kurii ks. Jacek Świątek Dzennik Wschodni. „Z naszej strony nie będzie żadnej reakcji, bo Kościół zajmuje się poważnymi sprawami, a nie tanią sensacją”.

W rozmowie z inną lokalną gazetą: Wspólnota ParczewskaŚwiątek żartowała, że ​​obraz na drzewie bardziej przypomina Conchitę Wurst niż Marię czy Jezusa. Ale chociaż zasugerował, że „zjawa zniknie wraz z kolejnymi deszczami”, pozostaje na drzewie pomimo ulew w tym tygodniu.

Polska jest jednym z najbardziej religijnych krajów w Europie. Ponad 90% populacji to oficjalnie katolicy, 87% wyznaje wiarę w Boga, a 43% deklaruje, że regularnie praktykuje swoją wiarę.

Źródło głównego zdjęcia: zrzut ekranu TV Dębowa Kłoda/YouTube

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *