Connect with us

Sport

Obiena ma oko na „6.0” w Polsce

Published

on

Obiena ma oko na „6.0” w Polsce

ERNEST JOHN „EJ” OBIENA powraca do akcji w sobotnim Memoriał Kamili Skolimowskiej – dziewiątym etapie Diamentowej Ligi – na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w niespełna dwa tygodnie po zdobyciu historycznego brązu na Mistrzostwach Świata w Oregonie.

Obiena powiedział w piątek BusinessMirror, że jest gotowy do wskoczenia na większą wysokość w skoku o tyczce.

„Trenuję od powrotu tutaj w Formii [Italy]. Przyjechałem do Polski, aby wskoczyć na wyższe wyżyny w mojej podróży w skoku o tyczce – powiedział 26-letni Obiena, który również pobił swój rekord Azji mężczyzn skokiem o długości 5,94 metra na Mistrzostwach Świata Eugene’a.

Dwukrotny złoty medalista Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej powiedział, że Chorzów nie będzie łatwym zadaniem.

„To będzie najwyższej klasy skład. Spróbuję jeszcze raz” – powiedział Obiena o imprezie w Polsce, gdzie dąży do osiągnięcia tak zwanego Świętego Graala skoku o tyczce – wyraźnego 6,0 m konkurencji.

Rekordzista świata Armand Duplantis, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 Thiago Braz da Silva i Amerykanin Christopher Nilsen są na liście gwiazd w Chorzowie.

Obiena podziękował swojemu trenerowi, legendarnemu Ukrainiecowi Witalijowi Pietrowowi, za zatrzymanie go, mimo że nie był już zatrudniony przez Philippine Sports Commission (PSC) po tym, jak jego kontrakt z Philippine Athletics Association nie został przedłużony.

„Bardzo doceniam mojego wieloletniego trenera, to bardzo bezinteresowny czyn. Do tej pory mnie wspierał – powiedział Obiena. „Nie wyobrażam sobie siebie bez niego u mojego boku. Nie zrobię tego bez Witalija. To dzięki niemu należy ponad połowa tego brązu na świecie”.

Pietrow był oficjalnym trenerem Brazylii i Chin w Eugene, ale opiekował się Obieną z przerwami.

„Na początku jest bardzo szczęśliwy, ale przypomniał mi, że jest dużo do zrobienia i dużo do zmiany” – powiedział Obiena.

READ  Angielski szef futbolu zrezygnował po poważnym skandalu. „Zraniłem wszystkich futbolów”

Olimpijczyk z Tokio Obiena pojedzie na Węgry na poniedziałkowe Grand Prix Węgier w Lekkoatletyce w Szekesfehervar, gdzie ponownie zmierzy się ze światową elitą.

– Wszyscy ci mistrzowie powrócą na Węgry – powiedział Obiena.

Kredyt zdjęciowy: AP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *