Connect with us

Zabawa

O zwierzętach i ludziach: Za żoną dozorcy zoo

Published

on

Zwierząt i ludzi to krótki film dokumentalny, który opowiada o prawdziwej historii warszawskiego zoo i o tym, co w nim widzieliśmy Żona dozorcy zoo.

Już to powiedziałem podczas przeglądu Żona dozorcy zoo Ostatnio jednak dr. Jan abiński i Antonina Żabińska Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata. To, że zaryzykowaliby własne życie, aby uratować około 300 Żydów w Polsce podczas Zagłady, mówi o ich człowieczeństwie. Film nawiązuje do pamiętników Antoniny Żabińskiej jako lektora. Ich córka Teresa pojawia się na ekranie w wywiadzie, podobnie jak niektórzy ocaleni. W filmie pojawiają się również zdjęcia i archiwalne filmy z okresu przedwojennego, w czasie Zagłady i niedługo potem. Film zawiera również kilka rekonstrukcji ze zwierzętami, aby widzowie mogli zorientować się, jak było podczas wojny.

Jej córka Teresa Żabińska opowiada, jak to było dorastać w otoczeniu zwierząt. Nierzadko zwierzęta wędrowały po ich rezydencji. Niestety zmarła na początku 2021 roku. Ocalałego Moshe Tirosha z pierwszej ręki przemawia za prawością i życzliwością rodziny.

Każdy, kto widział film z Jessicą Chastain i Johanem Heldenberghem, powinien już wiedzieć, co się stało. Ten dokument, choć krótki o nieco ponad godzinę, pokazuje rzeczy bez hollywoodzkiego akcentu, który został dodany podczas filmu z 2017 roku. Na przykład wiele rzeczy trzeba było odtworzyć na scenie dźwiękowej lub nakręcić w innym miejscu Żona dozorcy zoo.

Chociaż materiał prasowy mówił, że film będzie zawierał angielski głos lektora, program, który oglądałem, zawierał polski lektor. Zastanawiam się, czy czerwcowy pokaz Fathom Events miał angielski lektor. Sam film trwa 70 minut, ale zostało jeszcze 12 minut materiału bonusowego.

Zwierząt i ludzi może nie jest długim filmem, ale dodaje Żona dozorcy zoo.

REŻYSER / Scenariusz: Łukasz Czajka
OPIS: Teresa Żabińska, Moshe Tirosh, dr. Jan abiński, Antonina Żabińska

READ  Iga Świątek pokonała Karolinę Muchovą w finale tenisa French Open, zdobywając trzecie trofeum, 4. turniej wielkoszlemowy w Paryżu

Outsider Pictures pojawi się w kinach dla The Animals and Men 23 lipca 2021 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *