Connect with us

technologia

Nowe, zaawansowane technologicznie szczoteczki do zębów, które wywołają uśmiech

Published

on

Nowe, zaawansowane technologicznie szczoteczki do zębów, które wywołają uśmiech

Chcesz dodać „ładniejsze zęby” do swoich postanowień noworocznych? Najnowsze elektryczne szczoteczki do zębów są podobno zdolne do wykonywania zabiegów dostępnych tylko na fotelu dentystycznym, od wybielania zębów po usuwanie kamienia i polerowanie.

Ale czy warto się w to angażować? ANGELA EPSTEIN przez tydzień próbowała selekcji, podczas gdy dentysta Krystyna Wilczyński je oceniała. Następnie je oceniliśmy.

ORAL-B iO9, 250 £

ORAL-B iO9, 250 £, boots.com

Twierdzenie: Ta szczoteczka wykorzystuje technologię napędzaną magnetycznie „iO”, która wibruje włosie i obraca główkę szczoteczki, zapewniając „świeży, czysty dotyk” i „100% zdrowsze dziąsła w tydzień”. Użyj aplikacji Oral-B na smartfony, aby sprawdzić, których części jamy ustnej brakuje podczas szczotkowania.

Ocena eksperta: ta elektryczna szczoteczka do zębów jest naprawdę doskonała w swojej technologii. Dzięki aplikacji użytkownicy nie przegapią żadnych obszarów, których czyszczenie wymaga czasu i wysiłku, takich jak: B. zęby trzonowe, a wskaźnik LED na rączce szczoteczki pokazuje wszystko, od tego, jak długo należy myć zęby, po to, czy nie stosujesz zbyt dużego nacisku. Tutaj jest dużo za twoje pieniądze.

Doświadczenie użytkownika: Z siedmiu trybów, od „nadwrażliwego” do „intensywnego”, wybrałem „codzienne czyszczenie”, ale nawet to pośrednie ustawienie wydawało się szybkie, a szczoteczka, która jest trudna do trzymania, uderzała o moje dziąsła.

Po dwóch minutach aplikacja pokazała, że ​​wyczyściłem tylko 67 procent ust, ale pokazała mi również, gdzie to przegapiłem, a następnym razem otrzymałem 91%.

8/10

ORDO SONIC

ORDO SONIC

ORDO SONIC +, £ 50, ordolife.com

Twierdzenie: Wykorzystuje 40000 impulsów dźwiękowych na minutę, aby wytworzyć silne wibracje, które wpychają pastę do zębów między zęby i powodują głębsze czyszczenie. Głowica zawiera silikonową sekcję, która delikatnie nabłyszcza zęby.

READ  Pokemon Go PokeStop zmniejsza odległość interakcji

Opinia eksperta: mówi się, że silikon wspomaga skuteczne czyszczenie, ponieważ tarcie usuwa plamy. Żadna szczoteczka nie wybiela zębów – tylko profesjonalne wybielanie zębów – ale silikon może zmniejszyć plamy po kawie lub papierosach i sprawić, że zęby będą jaśniejsze.

Doświadczenie użytkownika: nie czułam działania silikonu, ale włosie porusza się bardzo szybko i łaskocze dziąsła. Nawet ustawienie „czułe” jest szybkie, co jest denerwujące.

6/10

STYLSMILE KIT (odświeżyć się z jego wynalazcą, zwycięzcą BBC Apprentice, Tomem Pellereau)

STYLSMILE KIT (odświeżyć się z jego wynalazcą, zwycięzcą BBC Apprentice, Tomem Pellereau)

ZESTAW STYLSMILE, 37,50 £, styltom.co.uk

Twierdzenie: Ten zestaw szczoteczki elektrycznej i pasty do zębów łączy trzy metody, wibracje soniczne, technologię niebieskiego światła i PAPtech, aby uzyskać zęby bielsze o dwa odcienie, powiedział producent. Wibracje zwalczają przebarwienia na powierzchni zębów, a technologia światła niebieskiego ma aktywować wybielacz PAP (kwas ftalimido-peroksy-kapronowy), składnik pasty do zębów.

Ekspertyza: najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem wybielania zębów jest wizyta u dentysty. Obejmuje to dokładne czyszczenie przez higienistkę w celu usunięcia upartej płytki nazębnej i kamienia nazębnego (postać utwardzonej płytki nazębnej), a następnie zestaw wybielający dostarczony przez dentystę. Więc nie rozumiem, jak ta szczoteczka może sprostać temu twierdzeniu.

Nie wykonane profesjonalnie wybielanie zębów może spowodować recesję dziąseł i uszkodzenie dziąseł. Nawet profesjonalne wybielanie zębów może powodować krótkotrwałą nadwrażliwość zębów, która z czasem zanika.

Należy również unikać wybielających past do zębów, ponieważ mogą one ścierać szkliwo i sprawiać, że zęby wyglądają na bardziej żółte i wrażliwe.

Doświadczenie użytkownika: włosie jest podświetlane jasnoniebieskim światłem, gdy tylko je używasz. Ponieważ moje zęby są już lekko żółte, obawiam się, że jeśli będę nadal używać tej szczoteczki i pasty do zębów, które były z nią w zestawie, będą miały bardziej żółty kolor.

4/10

ION-SEI

ION-SEI

ION-SEI, 129,99 GBP, amazon.de

Twierdzenie: To wykorzystuje „technologię jonową” do zwalczania bakterii powodujących płytkę nazębną, mówi producent. Szczotka emituje światło ultrafioletowe, które reaguje z prętem dwutlenku tytanu w rączce szczoteczki, tworząc reakcję elektryczną, która hamuje wytwarzanie bakterii.

Opinia eksperta: To dobry produkt, który wykorzystuje jony ujemne (niewidoczne cząsteczki z ładunkiem elektrycznym) i światło UV w celu zmniejszenia produkcji bakterii.

Jest to ważne, ponieważ usta są pełne bakterii, które nieleczone mogą powodować problemy z dziąsłami i zębami. Jest to nowa, innowacyjna koncepcja i chociaż wydaje się, że producent wykazał w badaniach, że może ona usuwać bakterie, byłbym zainteresowany długoterminowymi wynikami.

Doświadczenie użytkownika: Spośród trzech poziomów wibracji (czułych, standardowych i głębokich) wybrałem głębokie, które są efektywne, ale nie powodują dyskomfortu. Zawiera proste instrukcje, ale jest oszałamiająco drogie jak na dokładny pędzel.

8/10

COLGATE E1

COLGATE E1

COLGATE E1, 89,95 GBP, apple.com

ROSZCZENIE: Czujniki w parze uchwytów z aplikacją Colgate Connect dostarczają informacji o tym, jak dobrze myłeś zęby. Producent twierdzi, że może trwać 365 dni bez opłat.

OPINIA EKSPERCKA: Większość ludzi nie myje zębów wystarczająco długo (zalecany czas to łącznie dwie minuty), więc jest to doskonały system do utrzymania i poprawy zachowania podczas szczotkowania zębów.

Jest to szczególnie przydatne dla dzieci, ponieważ aplikacja zawiera gry uczące najlepszych technik.

DOŚWIADCZENIE UŻYTKOWNIKA: Instrukcje w aplikacji są bardzo jasne i prowadzą mnie do miejsc, w których tęsknię lub nie pracuję wystarczająco ciężko. Po dwóch minutach powiedziano mi, że usta zakryłem w 100 procentach!

9/10

FOREO ISSA 2

FOREO ISSA 2

FOREO ISSA 2, 104,30 GBP, amazon.co.uk

Twierdzenie: Włosie polimerowe i silikonowe przewodzi 11 000 impulsów o wysokiej intensywności na minutę, tworząc mikro-omiatania, które według producenta skutecznie i delikatnie oczyszczają zęby i dziąsła. Trwa 365 dni na jednym ładowaniu.

READ  Podróż samochodem elektrycznym do najbardziej wysuniętego na wschód punktu Europy – tym razem w Hyundai Kona Electric

Ekspertyza: Hybryda włosia na tej główce szczoteczki to doskonały sposób na czyszczenie zarówno zębów, jak i dziąseł. Wiele osób nigdy nie myje dziąseł, mimo że na dziąsłach gromadzą się płytka nazębna i bakterie, takie jak zęby i język.

Doświadczenie użytkownika: Elastyczna główka szczoteczki ma zakrzywiony kształt, co ułatwia chwytanie i wydaje się sięgać większości ust. Jest również delikatny dla dziąseł, nawet przy najszybszym ustawieniu (jest ich 16), prawie jak masowanie ust. Ale sam rozmiar główki szczoteczki utrudniał dostanie się za niektóre dolne przednie dolne zęby.

7/10

JEDWABNY WAŁEK

SILK’N TOOTHWAVE

SILK’N TOOTHWAVE, 265 £, boots.com

Twierdzenie: Pierwsza elektryczna szczoteczka do zębów, która usuwa kamień nazębny (forma stwardniałej płytki nazębnej), wysyłając łagodne fale o wysokiej częstotliwości na powierzchnię każdego zęba, destabilizując silne wiązania, które tworzą zanieczyszczenia (np. Kamień nazębny, plamy i płytkę nazębną) na powierzchni zębów dołączać. Twierdzą, że mają większą redukcję plam i rezultaty wybielania.

Ocena eksperta: Nie sądzę, aby jakikolwiek rodzaj pędzla mógł usunąć znaczne ilości dojrzałego kamienia nazębnego. Można to zrobić tylko za pomocą skalera ultradźwiękowego lub ręcznego skalowania przez higienistkę stomatologiczną.

Używanie takiej szczoteczki może również sprawić, że ludzie uwierzą, że nie muszą iść do dentysty.

Doświadczenie użytkownika: najszybsze (z trzech) ustawień nie wydaje się nieprzyjemnie szybkie. Jednak nie widzę żadnej różnicy w odcieniu po czyszczeniu, tak jak po wizycie u higienistki. Oznacza to, że wyglądają na czystsze, ale nie bielsze.

5/10

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *