Connect with us

Nauka

Nowa powierzchnia powstanie w MLP Poznań

Published

on

Nowa powierzchnia powstanie w MLP Poznań

Rozpoczęli budowę zupełnie nowego obiektu w centrum logistycznym MLP Poznań, budowanego specjalnie dla Havi Logistics. Projekt zakłada wybudowanie ponad 16 000 m² nowych powierzchni.

Havi Logistics to globalna firma specjalizująca się w innowacjach, optymalizacji i kompleksowym zarządzaniu łańcuchami dostaw dla marek z rynku horeca i wygody. MLP Group powierzyło firmie WPIP Construction rolę generalnego wykonawcy. Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju projekt przejdzie certyfikację BREEAM New Construction na poziomie „Excellent”. W obiekcie zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje ładowania samochodów osobowych i ciężarowych. Zakończenie prac i przekazanie obiektu użytkownikowi nastąpi w sierpniu br.

MLP Poznań zlokalizowany jest w Koninku, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park położony jest około 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo na obszarze 20 ha dostarczy prawie 90 000 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Zachowując strategię build & hold, MLP Group utrzymuje w swoim portfolio zrealizowane parki logistyczne i zarządza nimi.

READ  X Elona Muska usuwa post zaprzeczający Holokaustowi po dniach krytyki | Wiadomości naukowe i technologiczne
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *