Connect with us

Zabawa

Nowa Europa kończy dalszą sprzedaż obiecującego polskiego Oscara „Nie zostawiaj śladów”

Published

on

New Europe Film Sales sfinalizowało kolejne kontrakty na film „Nie zostawiaj śladów” polskiego reżysera Jana P. Matuszyńskiego („Ostatnia rodzina”), który miał premierę w konkursie Festiwalu Filmowego w Wenecji i będzie reprezentował Polskę w biegu o nagrody Akademii w 2022 roku.

Wyprodukowany przez Aurum Film, dom produkcyjny nominowanego do Oscara „Bożego Ciała” Jana Komasy, obraz trafił do Estonii (Estin Film), Słowacji (Slovak Film Clubs Assn.), byłej Jugosławii (Demiurg), Portugalii (Films4You) a Hiszpania sprzedaje (filmy).

New Europe ma wcześniej kontrakty na film we Francji (dystrybucja Memento Films), krajach Beneluksu (dystrybucja Imagine Film), Wielkiej Brytanii i Irlandii (Modern Films), Litwie (Scanorama), Węgrzech (Mozinet), Grecji (Cinobo), Szwecji (Lucky). Psy) .) ukończone) i Czech (Aero).

Akcja „Nie zostawiaj śladów” rozgrywa się w Warszawie w latach 80. i opiera się na prawdziwej historii młodego mężczyzny (Tomasz Ziętek), który jest świadkiem śmiertelnego pobicia swojego przyjaciela (Mateusz Górski) przez policję. Zdeterminowany, by zeznawać w sądzie w sprawie morderstwa, musi stawić czoła pełnej sile reżimu komunistycznego, który wykorzystuje wywiad, policję, media i skorumpowany wymiar sprawiedliwości, by go uciszyć.

Rozmawiać z różnorodność Przed premierą filmu w Wenecji Matuszyński powiedział, że od razu urzekła go książka Cezarego Łazarewica „Nie zostawiaj śladu: sprawa Grzegorza Przemyka”, na której oparty jest film.

„Jednym z pytań, które przyszło mi do głowy podczas czytania, było to, ile rzeczy można faktycznie dowiedzieć się o tym, co się tam wydarzyło? Ile prawdy możesz uzyskać? ”Powiedział.

Producentami filmu „Leave No Traces” są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham dla Aurum Film, w koprodukcji z Les Contes Modernes, Arte France Cinéma, Auvergne-Rhône-Alpes-Cinéma, Canal Plus, Background Films, Magiclab, Telewizją Czeską i funduszem filmowym Mazowsza Warszawa. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Région Provence-Alpes-Côte D’Azur i Région Auvergne-Rhône-Alpes oraz we współpracy z Centre National du Cinéma et de l’Image Animée i Czeskim Funduszem Filmowym.

READ  Jak polska reżyserka Wanda Jakubowska wykorzystała własne doświadczenia w Auschwitz, aby zrobić „matkę wszystkich filmów o Holokauście” - The Calvert Journal

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji rynku na nowy film Jana” – powiedział Jan Naszewski z New Europe Film Sales. „To historia, która dziś naprawdę angażuje widzów, mimo że jej akcja toczy się w 1983 roku. To niesamowite, że mamy już do tego partnerów handlowych w ponad 20 krajach.”

Lista AFM Nowej Europy obejmuje wybór konkursowy „Reflection” z Wenecji Walentyna Wasjanowycza; Premiera Toronto Platform „Cicha kraina” Agi Woszczyńskiej; „Inni ludzie”, debiut fabularny Aleksandry Terpińskiej; oraz „Miejsce zwane godnością” chilijskiego Helmera Matíasa Rojasa. Odtwarza także „Medusa Deluxe”, nadchodzący thriller kryminalny Toma Hardimana, który będzie gotowy w 2022 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.