Connect with us

technologia

Nowa aktualizacja PS5 z obsługą 1440p, playlistami i ulepszeniami UX

Published

on

Nowa aktualizacja PS5 z obsługą 1440p, playlistami i ulepszeniami UX

Sony wprowadza jeden na rynek nowa aktualizacja oprogramowania systemowego PS5 Obejmują one obsługę rozdzielczości 1440p, nową funkcję listy gier oraz ulepszenia UX i społecznościowe. egzamin na 1440p na PS5 po raz pierwszy wprowadzony w lipcua teraz wszyscy właściciele PS5 mogą uzyskać dostęp do aktualizacji oprogramowania.

Nowa opcja 1440p pozwala właścicielom PS5 wybrać tę rozdzielczość na kompatybilnych telewizorach i monitorach. Jeśli gry w pełni obsługują 1440p, będą odtwarzać w tej rozdzielczości natywnie, w przeciwnym razie gry 4K poprawią antyaliasing poprzez supersampling do 1440p. Jedynym minusem jest to, że zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) nie jest obsługiwana w 1440p i działa tylko w 1080p i 4K na PS5.

Ta nowa aktualizacja PS5 zawiera również funkcję Gamelists, która jest zasadniczo folderami z grami. Możesz tworzyć listy gier z głównej biblioteki gier, a każda lista może zawierać do 100 gier. Istnieje całkowity limit 15 list odtwarzania, a do list można dodać gry na płytach, cyfrowe i strumieniowe.

Prośba o udostępnienie ekranu w aplikacji PlayStation Mobile.
Zdjęcie: Sony

Sony dodało także nowe funkcje społecznościowe, w tym możliwość żądania udostępnienia ekranu od znajomego na imprezie, ulepszenia UX profilu użytkownika oraz powiadomienia, które pomagają właścicielom PS5 szybko dołączyć do gry z czatu na imprezie. Możesz teraz również wysyłać naklejki i wiadomości głosowe w czatach grupowych i łatwo porównywać różnice między dźwiękiem 3D a normalnymi ustawieniami stereo przed przełączeniem.

Sony testuje również ulepszone wyszukiwanie głosowe w YouTube na PS5. Możesz po prostu powiedzieć „Hej PlayStation, znajdź Spider-Mana w YouTube”, a pojawią się odpowiednie wyniki. Podgląd poleceń głosowych jest obecnie dostępny tylko w języku angielskim dla posiadaczy PS5 w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

READ  Nowe urządzenie przenosi muzykę do głowy - bez słuchawek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *