Connect with us

Zabawa

Nowa adaptacja Harlana Cobena z Hiszpanii na Netflix

Published

on

Netflix
NFLX
właśnie wypuścili zwiastun najnowszej adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena Niewinny ((Niewinny). Nowa oryginalna miniserial z ośmioma odcinkami z podtytułem „Nikt nie ucieka przeszłością” zostanie wydana 30 kwietnia w serwisie Netflix. To fascynujący zwiastun, który przedstawia głównych bohaterów tego thrillera, którego akcja toczy się w Hiszpanii.

Jak sugeruje zwiastun, Niewinny to kolejna łamigłówka, którą Harlan Coben stworzył do odszyfrowania. Serial będzie podążał za Mateo, mężczyzną, który został skazany za morderstwo po przypadkowym zabiciu mężczyzny podczas próby zakończenia walki. Dziewięć lat później Mateo jest szczęśliwie żonaty z Olivią, gdy szokujący telefon z telefonu Olivii pogrąża Mateo w szalonym wyścigu, którego celem jest odkrycie prawdy i udowodnienie swojej niewinności. Niewinny został wyprodukowany w Hiszpanii przez Sospecha Films i Think Studio dla Netflix i stworzony przez Oriol Paulo z Harlanem Cobenem jako producentem wykonawczym.

Zwiastun przedstawia czterech głównych bohaterów miniserialu. Mateo Vidal, grany przez wielokrotnie nagradzanego aktora Mario Casasa (Więzień, Akademicki) jest głównym bohaterem „który nigdy nie zamierzał zabić tego faceta” o imieniu Matt Hunter w książce Cobena. Olivia Costa, grana przez Aurę Garrido (Co przyniesie przyszłość) to żona Mateo, która, jak sugeruje zwiastun, skrywa głębokie sekrety. Lorena Ortiz, grana przez Alexandrę Jiménez (Ufam rodzinie), Loren Muse w książce, inspektor policji, który wątpi w niewinność Mata, którego „życie zamieniło się w gówno” w dniu, w którym opuściła ją ukochana osoba. Oraz Teo Aguilar, grany przez Jose Coronado (Niewidzialny gość) którego życie wywróciło się do góry nogami w dniu, w którym został umieszczony w „tej sprawie”.

Twórca Oriol Paulo jest znany Ciało i Niewidzialny gość (z Mario Casasem i Jose Coronado), dwa filmy fabularne, które napisał i wyreżyserował. Paulo tworzy intrygujące, zaplanowane thrillery, które zajmują widzów. Hiszpański reżyser świetnie kreuje napięcie i wydaje się szczególnie lubić tajemnice z retrospekcjami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Obie Ciało i Niewidzialny gość były podobne pod względem struktury i częstego wykorzystywania retrospekcji. Więc Paulo wydaje się być idealnym kandydatem do adaptacji thrillera Cobena.

Netflix wypuścił polską produkcję Harlana Cobena w czerwcu 2020 roku Las Agaty Malesińskiej i Wojtka Miłoszewska. To doskonały miniserial, pięknie nakręcony przez Pawła Flisa, operatora i bez wysiłku przeniesiony thriller Cobena z New Jersey do Polski. Co … zrobił Las Tak świetna adaptacja polegała na tym, że oprócz zniewalającej już tajemnicy Cobena, serial dodawał specyficzne dla Polski wątki kulturowe i historyczne, nadając oryginalnej historii nowy poziom.

Gdy Netflix Las jest wszystko do zrobienia Niewinny z pewnością będzie to również świetna nowa adaptacja. W książce Harlana Cobena bohater Matt Hunter mieszka w New Jersey, a niepokojący telefon jego żony prowadzi go do Las Vegas. Ciekawie będzie zobaczyć, jak twórca Oriol Paulo i jego zespół scenariuszy Jordi Vallejo i Guillem Clua przenieśli historię z jej specyficznie amerykańsko-amerykańskim środowiskiem kulturowym do Hiszpanii.

Po brytyjskiej produkcji Nieznajomy, polska adaptacja Lasa teraz hiszpańska produkcja NiewinnyNetflix kontynuuje współpracę z amerykańskim autorem przy kolejnej europejskiej produkcji. Netlfix przygotowuje nadchodzącą francuską produkcję kolejnego thrillera, którego producentem wykonawczym jest również Coben. Platforma streamingowa ogłosiła korektę w lipcu 2020 r Na zawsze daleko, pięcioczęściowy serial z Finneganem Oldfieldem, Nicolasem Duvauchelle, Guillaume Gouix i Garance Marillier w reżyserii Juana Carlosa Mediny. Produkcja do tej serii rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku.

READ  Lista obsady „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”: Poznajcie Julię Wieniawę-Narkiewicz, Michała Meyera i resztę aktorów w polskim thrillerze Netflix
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *