Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Novi’s Lineage Logistics przejmuje największą w Polsce firmę chłodniczą

Published

on

Lineage Logistics, dostawca usług logistycznych w kontrolowanej temperaturze, z siedzibą w Novi, poinformował we wtorek, że przejmuje największego dostawcę usług chłodniczych i logistycznych w Polsce, firmę Pago Sp. ogród zoologiczny

Przejęcie rozszerza rosnącą obecność Lineage w Europie. W ramach transakcji firma nabyła sześć nieruchomości od spółki matki Pago, Tonnies Holding GmbH, poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

„Cieszymy się, że podróżujemy do Polski, kupując firmę Pago, która jest znana ze swoich oddanych członków zespołu, najnowocześniejszej sieci na rynku i kultury zakorzenionej jako firma rodzinna – tak jak wiele organizacji, które przyjęliśmy jako firmę ”. Mike McClendon, prezes ds. Operacji międzynarodowych w Lineage i wiceprezes wykonawczy ds. Optymalizacji sieci, powiedział w komunikacie prasowym, że należy do naszej rodziny One Lineage. „Przejęcie wzmacnia również obecność Lineage na coraz ważniejszym rynku dla naszych klientów oraz w regionie, w którym widzimy możliwości zwiększenia mocy produkcyjnych i wdrażania nowych, innowacyjnych rozwiązań dla klientów”.

Lineage ma obecnie ponad 1,9 miliarda stóp sześciennych chłodni w ponad 330 budynkach w 15 krajach w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Azji, Australii i Nowej Zelandii.

Obecni prezesi Pago, Adam, Patryk i Maciej Gościniak, pozostaną w zarządzie polskiej spółki na mocy kontraktu.

Lineage, wspierana przez założycieli private equity, Bay Grove Capital, była jednym Przejęcie crack Od kilku lat tylko w sierpniu w USA dokonano 10 przejęć. W czerwcu firma przejęła również konkurenta Emergent Cold za 900 milionów dolarów.

We wrześniu firma zamknęła się na Zbieranie funduszy w wysokości 1,6 miliarda dolarów od inwestorów, takich jak Oxford Properties Group, firma private equity BentallGreenOak i D1 Capital Partners Dana Sundheima.

Prezes Lineage Greg Lehmkuhl – powiedział Crain W październiku oczekuje się kolejnych przejęć, ponieważ największe na świecie firmy chłodnicze rozpoczynają pierwszą ofertę publiczną.

READ  Microsoft inwestuje w Polsce miliard dolarów w nowe regiony centrów danych i szkolenia

„Mogliśmy zebrać dużo ponad 1,6 miliarda dolarów” – powiedział Lehmkuhl. „Wejście na giełdę polega na optymalizacji struktury kapitału. W tej chwili nie brakuje nam kapitału. Możemy go wyciągnąć z nowych i istniejących struktur. Bardziej interesuje nas zdolność do IPO i kontrolowanie najlepszych Firma, jaką możemy być. Będziemy działać szybko, jeśli będziemy chcieli przestawić przełącznik. Ale nie obiecaliśmy harmonogramu. Jeśli ma to sens, jesteśmy gotowi do pracy ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *