Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Notoryczny amerykański antysemita aresztowany w Polsce za obraźliwe transparenty w Auschwitz

Published

on

Jon Minadeo, notoryczny antysemita z rejonu Zatoki San Francisco, został aresztowany w Polsce w zeszłym miesiącu za pozowanie z antysemickimi transparentami w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

39-letni Minadeo opublikował swoje zdjęcie w mediach społecznościowych trzymając transparent z napisem „Greenblatt ssie 6 milionów fiutów”, co jest ukłonem w stronę Jonathana Greenblatta, dyrektora generalnego Ligi Przeciwko Zniesławieniu. Greenblatt jest częstym celem Minadeo w mediach społecznościowych.

Obok Minadeo na zdjęciu był inny mężczyzna, zidentyfikowany jako Robert Wilson, trzymający transparent z napisem „Shoah the ADL”, używając hebrajskiego słowa oznaczającego Holokaust.

Rzecznik Miejsca Pamięci Auschwitz powiedział, że dwóch podejrzanych „nielegalnie wdarło się na miejsce” 27 sierpnia i „uciekło natychmiast po wydobyciu ukrytych wiadomości i zrobieniu zdjęć”, według Jewish News of California zgłaszane we wtorek.

„Ten obrzydliwy i prymitywny incydent został natychmiast zgłoszony władzom, które rozpoczęły śledztwo” – powiedział w e-mailu Paweł Sawicki.

Ponad 1,1 miliona ludzi zostało zamordowanych przez nazistów i ich popleczników w Auschwitz. Większość zabitych stanowili Żydzi, ale wśród ofiar byli Polacy, Romowie, jeńcy radzieccy i inni. W sumie podczas Holokaustu zginęło około sześciu milionów europejskich Żydów. Kiedy Sowieci wyzwolili obóz, znaleźli około 7000 ocalałych.

Minadeo zamieścił zdjęcie w sieci społecznościowej Gab pod swoją nazwą użytkownika Handsome Truth, wraz z wiadomością, która brzmiała: „Musimy nadal ujawniać anty-białą żydowską propagandę! To uwarunkowało nasz naród przez dziesięciolecia, by być niewolnikami Żydów”.

Według raportu The Post nazwał ADL „organizacją anty-białą terrorystyczną”, a Holokaust „krwawym oszustwem”.

Polska policja nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Minadeo ogłosił swoje aresztowanie w poście w dniu, w którym to się stało, wraz ze swoim zdjęciem z dokumentem wyjaśniającym jego prawa jako oskarżonego.

„Został zakuty w kajdanki i aresztowany dzisiaj w Polsce za (((mowa nienawiści))) związany z Auschwitz” – napisał na Gab.

Zauważając, że naszyjnik ze swastyką, który często nosi, a jego komputer „tymczasowo skonfiskowano”, dodał: „Żydzi, nie możecie mnie gnębić!”.

Minadeo opublikował też inne media o swojej wizycie w Polsce, w których pokazał Hitlerowi saluty, a w jednym z filmów werbalnie przez kilka minut zaatakował Azjatę, oskarżając go o bycie „najeźdźcą” w „kraju białego człowieka”.

Polskie prawo stanowi: „Każdy, kto publicznie propaguje faszystowskie lub inne państwo totalitarne albo nawołuje do nienawiści wobec różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych lub przynależności niereligijnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lata” , zgodnie z raportem Jewish News of California.

W zeszłym roku Minadeo uruchomiło jeden towary online Sklep sprzedający zjadliwie antysemickie i homofobiczne koszulki i ubrania, aby finansować propagandowe wycieczki po Kalifornii i poza nią.

W 2020 roku Minadeo pojechało zeszłego lata w trasę koncertową Name the Nose w południowej Kalifornii z grupą znaną jako Liga Obrony Gojów, jadąc białą furgonetką ozdobioną antysemickimi przekazami, takimi jak „Żydzi zabili Jezusa” i „BLM jest finansowany nabazgrał od „byli Żydzi”.

Zawiesili banery z napisem „Honk, jeśli wiesz, że Żydzi chcą wojny rasowej” na wiaduktu autostrady w Los Angeles, wykrzykiwali teorie spiskowe dotyczące COVID-19 u osób noszących maski i stanęli przed centrum Chabad, twierdząc, że „ci żydowscy terroryści” za 9 /11.

Jesteś zaangażowanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu uruchomiliśmy Times of Israel, aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak ty, podstawowe informacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych nie ustanowiliśmy paywalla. Ponieważ jednak dziennikarstwo, które prowadzimy, jest drogie, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel jest ważny, aby wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel BEZ REKLAMjak również dostęp ekskluzywne treści dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Wielkie dzięki,
David Horovitz, założyciel i redaktor Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

READ  Polska ustanawia przepisy zapobiegające przejęciom przez inwestorów spoza UE
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.