Connect with us

Sport

Notatnik walijskiego reportera: Podopieczni Roberta Page’a w doskonałej formie na finałowy mecz barażowy Euro 2024 z Polską | Wiadomości piłkarskie

Published

on

Notatnik walijskiego reportera: Podopieczni Roberta Page’a w doskonałej formie na finałowy mecz barażowy Euro 2024 z Polską |  Wiadomości piłkarskie

Wiemy to. Znamy powiedzenie „zwycięzca bierze wszystko” i wiemy, jak ważne jest zakwalifikowanie się do dużego turnieju.

W czerwcu 2022 roku Walia gościła Ukrainę. Nagrodą był wówczas udział w Pucharze Świata w Katarze. Teraz to Polska cieszy się walijską gościnnością i na szali ma miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Niemczech. To kolejny zwycięzca, który bierze cały moment.

Aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo, użyj przeglądarki Chrome.

Geraint Hughes ze Sky Sports News analizuje imponujące zwycięstwo Walii nad Finlandią 4:1 i spogląda w przyszłość na kluczowy finał barażowy z Polską.

Walia i Polska są w dobrej pozycji przed meczem, ich forma jest imponująca i obie przybędą do Cardiff z pewnym zwycięstwem w półfinale play-off. Biorąc pod uwagę przewagę Walii na własnym boisku, pytanie brzmi, czy teraz do nich należy przejęcie prowadzenia i przejęcie inicjatywy taktycznie?

Nie jestem pewny. Dlaczego?

Neco Williams świętuje po zapewnieniu Walii prowadzenia 2:0 przeciwko Finlandii
Zdjęcie:
Neco Williams świętuje po zapewnieniu Walii prowadzenia 2:0 przeciwko Finlandii

Ponieważ Walia lubi kontratakować, zespół wie, że ma kilku bardzo szybkich zawodników – Neco Williamsa, Dana Jamesa i Brennan Johnson, żeby wymienić tylko trzech. Aby kontratakować, zespoły czasami muszą oddać piłkę i pozwolić przeciwnikowi podejść do nich.

W zeszły czwartek zagraliśmy wspaniale przeciwko Finlandii, ale nawet wtedy Walia w drugiej połowie zdecydowanie dominowała, a Finlandia ledwo utrzymywała się przy piłce. Nie jestem pewien, czy Walia vs Polska zapewni którejkolwiek drużynie luksus kontroli – to będzie zacięty pojedynek.

Aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo, użyj przeglądarki Chrome.

Po pokonaniu Finlandii 4:1 w Cardiff trener Walii Rob Page powiedział, że jego zespół chciałby rywalizować z dowolnym przeciwnikiem, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Europy.
READ  Olimpiada w Tokio z ponad 60 sportowcami z San Diego

Rozmawiałem z kilkoma dziennikarzami piszącymi o Polsce, którzy właśnie przybyli do Cardiff. Jesteś pewny siebie. Twierdzą, że ich zespół jest szybki i kompetentny, a także ma doświadczenie, którego nie zmrozi tłum partyzantów wiwatujących dla drużyny w czerwieni.

Robert Lewandowski zaskakująco nie zdobył gola dla Polski, zanim w 70. minucie został zmieniony
Zdjęcie:
Jeśli Walia ma we wtorek awansować, będzie musiała powstrzymać polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego

Frustrują Walię i pozbawiają ją przestrzeni do wykorzystania tempa, a także wierzą, że Polska ma przewagę w meczu, który według powszechnej opinii będzie bardzo zacięty. W takich meczach często jeden lub dwa momenty decydują o wyniku meczu. Błąd, brak koncentracji, wymarzony cel.

Walijscy gracze świętują wraz z Davidem Brooksem po jego wczesnym rozpoczęciu w meczu przeciwko Finlandii
Zdjęcie:
Walijscy piłkarze świętują wraz z Davidem Brooksem po pierwszym meczu przeciwko Finlandii

Jednak z walijskiego punktu widzenia nie mogę wymyślić lepszego sposobu, aby drużyna Roba Page’a dostała się do finału. Zrobili wszystko, o co ich poproszono. Kilku młodych zawodników z pewnym doświadczeniem poprowadziło drużynę do przodu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy dzięki niezwykle imponującemu zwycięstwu nad Chorwacją, remisowi z Turcją – gdzie nawet Turcy przyznali, że są dopiero drugą najlepszą drużyną – i miażdżącym zwycięstwie z Finlandią.

Zespół bez Garetha Bale’a i Aarona Ramseya ekscytuje fanów i wyraźnie zyskuje na pewności siebie. Nikt jednak nie jest w stanie dokładnie przewidzieć wyniku, to rywalizują ze sobą dwie dobre drużyny.

Aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo, użyj przeglądarki Chrome.

Były reprezentant Walii Rob Earnshaw uważa, że ​​drużyna Roba Page’a ma duże szanse na zapewnienie sobie miejsca na Mistrzostwach Europy po imponującym zwycięstwie 4:1 nad Finlandią.

Aby Walia i jej czerwona ściana odniosły sukces, muszą obgryźć paznokcie, przytulić innych kibiców i modlić się za kogoś lub coś, aby żaden z walijskich zawodników nie popełnił kluczowego błędu lub aby wymarzony gol nie wpadł do siatki jednego z zawodników z ziejącym ogniem smokiem na piersi zostaje zastrzelony.

READ  Wspaniały ośrodek w Ostródzie w Polsce, otwarty przez Radisson Hotel Group

Do której grupy trafi Walia na Mistrzostwach Europy, jeśli wygra?

Walia jest w Grupa D na Euro 2024, jeśli uda im się wygrać PolskaTo wpędziłoby ją w kłopoty Francja, Holandia I Austria.

Zwycięzca ścieżki play-off B – Ukraina Lub Islandia – jest w Grupa Ei twarz Belgia, Słowacja I Rumunia na Mistrzostwach Europy.

A zwycięzca ścieżki play-off C – Gruzja Lub Grecja – zostali wciągnięci Grupa Fz Portugalia, Indyk I Republika Czeska.

Aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo, użyj przeglądarki Chrome.

Nie chcąc kusić losu, Rob Page pozwolił walijskiemu obrońcy Connorowi Robertsowi zgolić brodę, która zwyciężyła w meczu.

Jakie są grupy na Euro 2024?

Grupa A – Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria

Grupa B – Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania

Grupa C – Słowenia, Dania, Serbia, Anglia

Grupa D – Walia lub Polska, Holandia, Austria, Francja

Grupa E – Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina czy Islandia

Grupa F – Türkiye, Gruzja czy Grecja, Portugalia, Czechy

Czy to nowe pokolenie walijskich graczy?
Zdjęcie:
Czy to nowe pokolenie walijskich graczy?

Jaki jest harmonogram i format EM 2024?

Po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup turnieju finałowego i cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc dostają się do 1/8 finału.

Pozostałe dane kwalifikacyjne
26 marca 2024 r.: Finał play-off

Runda finałowa

14 czerwca 2024 r.: Mecz otwarcia Mistrzostw Europy 2024, Monachium Football Arena (Allianz Arena)
30 czerwca – 2 lipca: Runda 16
5-6 lipca: Ćwierćfinały
9-10 lipca: Półfinały
14 lipca: Finał Mistrzostw Europy 2024 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *