Connect with us

technologia

Nintendo Switch nadal dobrze się sprzedaje

Published

on

Nintendo Switch nadal dobrze się sprzedaje

Nintendo sprzedało 6,86 miliona konsol Switch od lipca do września. Oznacza to, że Nintendo zwiększyło swoją liczbę o ponad 40 procent w porównaniu z rokiem poprzednim i sprzedało 68,3 miliona sztuk od czasu jego wprowadzenia w 2017 roku. To imponujący wzrost od tamtego czasu w tym kwartale w zeszłym roku był mocny – wprowadzono tańszy wariant Switch Lite, który zwiększył dostawy Nintendo o ponad 50 procent w 2018 roku.

Wartość Switcha również jest lepsza Poprzedni kwartałkiedy Nintendo sprzedało 5,68 miliona systemów. Animal Crossing: New Horizons był w tamtym czasie ważnym motorem sprzedaży z ponad 10 milionami egzemplarzy przeniesionych i nadal dobrze się sprzedawał w poprzednim kwartale z ponad trzema i pół milionami egzemplarzy. Sprzedała się w sumie 26,04 miliona kopii, co czyni ją drugą najlepszą grą na Switcha za nią Mario Kart 8 Deluxe.

Wydania oprogramowania Nintendo w minionym kwartale były dość niechętne, ale dwa tytuły już sobie radziły bardzo dobrze. Super Mario 3D All-Stars, kolekcja portów Super Mario, sprzedała się do końca września w 5,21 mln egzemplarzy Paper Mario: The Origami King sprzedano 2,82 miliona sztuk.

Nintendo znacznie podniosło swoje perspektywy na rok obrotowy ze względu na silny rozwój sprzedaży i obecnie spodziewa się zysku operacyjnego w wysokości 450 miliardów jenów do końca marca 2021 roku. Odpowiada to wzrostowi o 50 procent w stosunku do prognozy 300 miliardów jenów w maju. Firma osiągnęła już przychód operacyjny w wysokości 291,4 mld jenów (2,79 mld USD) w pierwszych sześciu miesiącach roku. Nintendo spodziewa się, że w tym roku podatkowym sprzeda 24 miliony konsoli Switch, w porównaniu z 19 milionami.

Nintendo będzie chciało rozszerzyć swój wzrost sprzedaży na najważniejszy kwartał świąteczny, gdzie będzie musiał stawić czoła zwiększonej konkurencji wraz z premierą PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S w nadchodzącym tygodniu. Breath of the Wild Prequel /Wojownicy Hyrule epizod Wiek nieszczęściaktóre ogłoszono dopiero niecałe dwa miesiące temu.

READ  Projekt Rail Baltica otrzymuje ponad 350 mln euro od CINEA

Ponadto Nintendo ma tylko jeden Z Mario kart Hybryda zabawka-zabawka i limitowana edycja Super Mario Bros. Gra i zegarek przenośny Wygląda więc na to, że w tym kwartale firma stawia Sony i Microsoft w centrum uwagi. Niektóre raporty twierdzą, że Nintendo tak Planowanie zaktualizowanej zmiany na początek 2021 rJednak Bloomberg sugeruje, że w tej wersji planowanych jest więcej gier.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *