Connect with us

technologia

Nintendo Switch nadal dobrze się sprzedaje

Published

on

Nintendo sprzedało 6,86 miliona konsol Switch od lipca do września. Oznacza to, że Nintendo zwiększyło swoją liczbę o ponad 40 procent w porównaniu z rokiem poprzednim i sprzedało 68,3 miliona sztuk od czasu jego wprowadzenia w 2017 roku. To imponujący wzrost od tamtego czasu w tym kwartale w zeszłym roku był mocny – wprowadzono tańszy wariant Switch Lite, który zwiększył dostawy Nintendo o ponad 50 procent w 2018 roku.

Wartość Switcha również jest lepsza Poprzedni kwartałkiedy Nintendo sprzedało 5,68 miliona systemów. Animal Crossing: New Horizons był w tamtym czasie ważnym motorem sprzedaży z ponad 10 milionami egzemplarzy przeniesionych i nadal dobrze się sprzedawał w poprzednim kwartale z ponad trzema i pół milionami egzemplarzy. Sprzedała się w sumie 26,04 miliona kopii, co czyni ją drugą najlepszą grą na Switcha za nią Mario Kart 8 Deluxe.

Wydania oprogramowania Nintendo w minionym kwartale były dość niechętne, ale dwa tytuły już sobie radziły bardzo dobrze. Super Mario 3D All-Stars, kolekcja portów Super Mario, sprzedała się do końca września w 5,21 mln egzemplarzy Paper Mario: The Origami King sprzedano 2,82 miliona sztuk.

Nintendo znacznie podniosło swoje perspektywy na rok obrotowy ze względu na silny rozwój sprzedaży i obecnie spodziewa się zysku operacyjnego w wysokości 450 miliardów jenów do końca marca 2021 roku. Odpowiada to wzrostowi o 50 procent w stosunku do prognozy 300 miliardów jenów w maju. Firma osiągnęła już przychód operacyjny w wysokości 291,4 mld jenów (2,79 mld USD) w pierwszych sześciu miesiącach roku. Nintendo spodziewa się, że w tym roku podatkowym sprzeda 24 miliony konsoli Switch, w porównaniu z 19 milionami.

Nintendo będzie chciało rozszerzyć swój wzrost sprzedaży na najważniejszy kwartał świąteczny, gdzie będzie musiał stawić czoła zwiększonej konkurencji wraz z premierą PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S w nadchodzącym tygodniu. Breath of the Wild Prequel /Wojownicy Hyrule epizod Wiek nieszczęściaktóre ogłoszono dopiero niecałe dwa miesiące temu.

READ  Najnowsza aktualizacja firmy Apple wyczerpuje baterie iPhone'a

Ponadto Nintendo ma tylko jeden Z Mario kart Hybryda zabawka-zabawka i limitowana edycja Super Mario Bros. Gra i zegarek przenośny Wygląda więc na to, że w tym kwartale firma stawia Sony i Microsoft w centrum uwagi. Niektóre raporty twierdzą, że Nintendo tak Planowanie zaktualizowanej zmiany na początek 2021 rJednak Bloomberg sugeruje, że w tej wersji planowanych jest więcej gier.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *