Ning z Chin zdobywa złoto w finale 1500 m mężczyzn na Mistrzostwach Świata

Łyżwiarstwo szybkie – ISU World Cup Speed ​​Skating Series – Tomaszów Mazowiecki, Polska – 13 listopada 2021. Chińska Zhongyan Ning w akcji podczas 1500 m męskiej dywizji A REUTERS / Aleksandra Szmigiel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

22 listopada (Reuters) – Chińczyk Ning Zhongyan zintensyfikował przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się na lodzie w lutym, po wygraniu finału mężczyzn na 1500 m podczas Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Stavanger w Norwegii w niedzielę wygrał.

Ning zdobył złoto w 1:45,16 i objął prowadzenie w rankingu Pucharu Świata z Korei Południowej Kim Min-Seok, która zdobyła brąz w Stavanger. Amerykanin Joey Mantia zdobył srebrny medal i stanął na podium.

Ning, który poprawił swoją grę po zdobyciu w zeszłym tygodniu srebrnego medalu w polskiej części Pucharu Świata, powiedział, że złoty medal wzmocni jego pewność siebie przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie 4 lutego.

„To dla mnie bardzo ważne, aby zdobyć ten medal. To daje mi wielką pewność siebie na nadchodzący rok olimpijski” – powiedział Ning w jednym opinia.

„Tak, z pewnością na Igrzyskach Olimpijskich w Chinach jest pewna presja, ale uważam, że sportowcy z innych krajów również są pod presją”.

Mistrz świata Thomas Król i mistrz olimpijski Kjeld Nuis mieli kolejny rozczarowujący tydzień, Holendrzy zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce.

Japonia świętowała w niedzielę trzy złote medale dzięki Tatsuyi Shinhamie, Nao Kodarze i Miho Takagi.

Shinhama wygrał swój drugi wyścig na 500 metrów w nowym sezonie Pucharu Świata, chociaż Kanadyjczyk Laurent Dubreuil utrzymał prowadzenie w rankingu po ukończeniu drugiego miejsca.

READ  Józef Wasczak 1928-2023 | Wiadomości, sport, praca

Kodaira i Takagi wygrali odpowiednio 500m i 1500m kobiet.

Kodaira ukończyła zestaw medalowy w Stavanger po zdobyciu brązu na 1000 m w piątek i srebra na 500 m w sobotę.