Connect with us

Nauka

NIEZALEŻNE SOCZEWKI: Świadome: Przebłyski świadomości

Published

on

NIEZALEŻNE SOCZEWKI: Świadome: Przebłyski świadomości

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022 o 23:00 w KPBS TV / On Demand z PBS Video App

Filmowcy Frauke Sandig i Eric Black w swoim dokumencie zbadać sześć radykalnie różnych perspektyw świadomości „ŚWIADOMOŚĆ: Przebłyski świadomości”. Poprzez eksperckie perspektywy, które obejmują zaawansowane technologicznie badania mózgu, medytację orientalną, użycie psychodelików i świadomość roślinną, Sandig i Black przywołują egzystencjalne tajemnice w sercu ludzkiego doświadczenia, zachęcając widzów do ponownego przyjrzenia się swoim długo utrzymywanym przekonaniom i przypuszczeniom oraz rozpoczęcia własna podróż do świadomości.

Pochwalony przez Los Angeles Times Jak „czujny” oraz „pokarm dla myśli, który podnosi świadomość”, a ze 100% oceną „Certified Fresh” przyznaną przez krytyków Rotten Tomatoes, „AWARE: Glimpses of Consciousness” debiutuje w telewizji OBIEKTYW NIEZALEŻNY OD PBS 25 kwietnia 2022 r.

przyczepa | ŚWIADOMA: Przebłyski Świadomości

Film przedstawia sześciu ekspertów-badaczy, którzy badają istnienie świadomości i sposoby jej osiągnięcia z radykalnie różnych perspektyw. Sandig i Black rozmawiają z: Christof Kocharenomowany neurobiolog i szef Instytut Nauk o Mózgu im. Allena; Matthieu Ricarbyły biolog molekularny i obecny mnich tybetańsko-buddyjski; Roland Griffithprofesor neurologii i dyrektor Centrum Badań Psychodelicznych i Świadomości na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa; Nauczyciel filozofii Richard Boothby; Monica Gagliano, naukowiec, profesor i badacz; oraz Uzdrowiciel Majów Josefa Kirvin Kulix.

Każdy ekspert wnosi do filmu wyraźnie inne, ale istotne odkrycia i dostarcza fascynujących i fascynujących nowych wglądów w wewnętrzną świadomość. Na przykład Koch zaczął otwarcie kwestionować, czy nauka materialna może znaleźć źródła świadomości i zaczął pytać, czy świadomość może być we wszystkich rzeczach – fundamentalna esencja wszechświata. Ricard utrzymuje, że nie możemy podejść do świadomości z zewnątrz, ale tylko od wewnątrz,

Poprzez medytację. Griffiths systematycznie bada zakazane substancje psychoaktywne używane przez ludy tubylcze od tysięcy lat w celu podnoszenia świadomości i leczenia chorób. Gagliano przedstawia empiryczny argument w swoim laboratorium, że rośliny słyszą, widzą, komunikują się, uczą, zapamiętują i odczuwają ból. Wraz z przyjrzeniem się pracy każdego badacza, Sandig i Black snują przez cały film kontemplacyjne, rozległe wizualizacje, które przypominają kinową medytację.

Nagrody Filmowe:

„AWARE: Glimpses of Consciousness” w ciągu ostatniego roku mocno zagościł na festiwalach, zdobywając Nagrodę Jury Konkursu Filmów Fabularnych na Festiwalu Filmów Iluminacyjnych w 2021 r., Nagrodę Publiczności Online dla polskiego festiwalu Millennium Docs Against Gravity oraz nagrodę Create the Future. na Nagrodzie Publiczności Festiwalu Filmowego w Maui 2021. Ponadto film był finalistą Niemieckiej Nagrody Filmowej, najważniejszej nagrody filmowej w kraju. Czwarta współpraca Sandiga i Blacka, dokument jest drugim filmem w ich trylogii „Serce nieba, serce ziemi”.

Oglądaj w swoim harmonogramie:

Film będzie jednocześnie na żądanie w momencie transmisji z Aplikacja wideo PBS, możesz oglądać ulubione programy i lokalizacje stacji. Pobierz go za darmo na swoje ulubione urządzenie. Aplikacja pozwala śledzić najnowsze odcinki i odkrywać nagradzane programy.

Dołącz do rozmowy:

NIEZALEŻNY OBIEKTYW jest na Facebooku + Instagram + @IndependentLens na Twitterze

READ  W gardle mógł zostać znaleziony nowy organ: gruczoły ślinowe

„AWARE – Przebłyski świadomości” jest na Facebooku

Kredyty:

Scenariusz, produkcja i reżyseria: Frauke Sandig i Eric Black. Reżyser zdjęć: Eric Black. Dramaturgia: Frauke Sandig. Redakcja: Franziska von Berlepsch. Runa Schweitzera.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *