Niespodziewany pomysł na transfer Leo Messiego od byłego kolegi Barcelony Football

Monzy napastnik Kevin-Prince Boateng zasugerował Leo Messi powinien przenieść się do Neapolu, aby uhonorować Diego Maradona. Argentyńska legenda zmarła w zeszłym miesiącu i od tego czasu stadion w Neapolu zmienił nazwę, aby upamiętnić byłego piłkarza.

Obejrzyj wideo
Wybieramy ikonę piłki nożnej 2020 – referendum Sport.pl

Messi w Neapolu?

Boateng, który spędził sześć miesięcy z Messim w Barcelonasugeruje, że Argentyńczyk powinien pójść w ślady wielkiego rodaka. „Często słyszę porównania między Messim a Maradoną i dlatego proponuję Leo” – powiedział Boateng, który obecnie gra w Monzie seria nocleg ze śniadaniem

Zagłębie przegrał w pierwszej połowie, ale wygrał! Gol 20-latka w 94. minucie meczu!

– Powinien pojechać do Neapolu następnego lata po wygaśnięciu kontraktu z Barceloną. Byłoby wspaniale, gdyby mógł sam zadzwonić do Aurelio De Laurentiis [prezesa Napoli – przyp. red.] i powiedział: „Idę”.

Według Boateng Messi powinien powiedzieć, że w hołdzie Maradonie chciałby przyjechać do Neapolu na dwa lata. – „Może wtedy uda mu się zdobyć mistrzostwo Włoch. To byłaby prawdziwa filmowa historia” – dodał.

Gol Klicha!  Fabiański obronił rzut karny, ale sędzia zarządził powtórkęGol Klicha! Fabiański obronił rzut karny, ale sędzia zarządził powtórkę

Umowa Messiego obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Oznacza to, że od stycznia może rozpocząć negocjacje z nowym pracodawcą. Są szanse, że Argentyńczyk był bliski opuszczenia Camp Nou po przegranej tego lata Bayern Monachium w ćwierćfinale Liga Mistrzów. Barcelona również rozczarowuje w tym sezonie. Niedawno przegrali u siebie 3: 0 z Juventusem w Lidze Mistrzów i opuścili grupę na drugim miejscu. Obecnie zajmuje 10. miejsce w LaLiga.