Connect with us

technologia

Niemiecki „insurtech” Wefox jest wyceniany na 4,5 mld USD po ostatniej zbiórce funduszy

Published

on

MONACHIUM, 12 lipca (Reuters) – Cyfrowy start-up ubezpieczeniowy Wefox poinformował we wtorek, że zebrał od inwestorów 400 milionów dolarów i wycenił transakcję „insurtech” na 4,5 miliarda dolarów.

Inwestor państwowy z Abu Dhabi Mubadala Investment Company poprowadził inwestycję w rundzie serii D, która zostanie wykorzystana do ekspansji na kolejne kraje i rozwoju platformy, powiedział Wefox.

Rok temu Wefox był wyceniany na 3 miliardy dolarów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wzrost wyceny pojawia się, gdy inwestorzy stają się coraz bardziej krytyczni wobec inwestowania w start-upy technologiczne, a notowane na giełdzie akcje spółek technologicznych odnotowały w tym roku wyprzedaż.

Szwedzka firma płatnicza Klarna Bank AB poinformowała w poniedziałek, że pozyskała 800 milionów dolarów w funduszach o wartości 6,7 miliarda dolarów, co oznacza spadek o około 85% w stosunku do ceny wywoławczej wynoszącej 46 miliardów dolarów, która odpowiada zeszłorocznemu. Kontynuuj czytanie

Wefox, który jest obecny w krajach takich jak Niemcy, Szwajcaria i Polska, planuje ekspansję na Holandię, powiedział Reuterowi założyciel i dyrektor generalny Wefox, Julian Teicke.

Ostatnia runda finansowania przynosi łączne inwestycje do ponad 1,3 miliarda dolarów, odkąd Wefox zaczął zbierać pieniądze w 2016 roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Alexandra Hübnera; pisanie przez Toma Simsa; Montaż przez Susan Fenton

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Subskrybenci Xbox Live Gold Series X i Xbox One mają do dyspozycji dwie nowe darmowe gry
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.