Connect with us

technologia

Niedokładne odczyty pulsoksymetru związane z mniejszą ilością dodatkowego tlenu na OIOM

Published

on

PWedług Badanie opublikowane w poniedziałek.

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine dodaje dowody na to, że błędne odczyty u czarnoskórych pacjentów mogą wpływać na ich opiekę i mogą być czynnikiem wyjaśniającym różnice rasowe, takie jak różnice płci. B. Większy odsetek utraty kończyn i zgonów u chorych na OIOM rasy czarnej i latynoskiej.

W międzyczasie, kolejne badanie opublikowany w zeszłym tygodniu w BMJ sugeruje, że niedoskonałe odczyty z pulsoksymetrów mogą wpływać na ogólną opiekę nad czarnymi pacjentami, a nie tylko tymi, którzy są w stanie krytycznym. Analiza dokumentacji medycznej dziesiątek tysięcy pacjentów ogólnych i chirurgicznych w centrach medycznych Veterans Health Administration wykazała, że ​​​​czarni pacjenci częściej niż biali mieli ukrytą hipoksję – niewykryty niski poziom tlenu związany z wyższą śmiertelnością i niewydolnością narządów.

Reklama

Oba badania przeprowadzono przy użyciu baz danych dotyczących hospitalizowanych pacjentów zebranych do 2019 r., co oznacza, że ​​żadne z badań nie obejmowało pacjentów z Covid-19. Od dziesięcioleci wiadomo, że urządzenia są mniej dokładne u pacjentów o ciemniejszej skórze i tych, którzy noszą lakier do paznokci, ale nowe zainteresowanie i strumień badań nad możliwymi uprzedzeniami rasowymi w urządzeniach został wywołany przez różnice rasowe w zgonach Covid i leczenie . Pomiar poziomu tlenu za pomocą urządzeń odegrał kluczową rolę w określeniu, którzy pacjenci z Covid będą hospitalizowani i otrzymają dodatkowy tlen oraz inne terapie. Wynalezione w latach 70. urządzenia testowano na populacji głównie białej.

„To mówi nam, co postrzegamy jako różnice, które mogą być spowodowane brakiem optymalizacji technologii dla wszystkich populacji” – powiedział Leo Anthony Celi, współautor artykułu JAMA Internal Medicine i lekarz na oddziale intensywnej terapii oraz starszy naukowiec w Instytut Inżynierii Medycznej i Nauki na MIT, który pomógł stworzyć duża publiczna baza danych pacjentów intensywnej terapii używane w badaniu. „Widzimy efekt downstream. Działa słabo, gdy zastosujesz go poza grupą demograficzną, dla której został zaprojektowany”.

READ  Trading Technologies łączy się z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie

Reklama

Thomas Valley, pulmonolog z University of Michigan, który jest częścią zespołu, który wcześniej opublikował jedno z kluczowych badań pokazujących: Gorzej działają pulsoksymetry u ciemnoskórych pacjentów badanie JAMA Internal Medicine wykazało, że ważne nowe dowody sugerują, że brak precyzji w pulsoksymetrach może prowadzić do gorszych wyników u pacjentów z ciemniejszą skórą. „Kiedy tworzyliśmy nasze badanie, nigdy nie sądziłem, że będziemy w stanie określić rzeczywiste szkody” – powiedział Valley, który nie był zaangażowany w nową pracę publikowaną w JAMA Internal Medicine. „To badanie pokazuje, że traktujemy ludzi inaczej z okultystyczną hipoksemią”.

Wiele artykułów z ostatnich miesięcy wykazało, że pulsoksymetry działają mniej dokładnie na osoby o ciemniejszej karnacji. Grupa Celi chciała zbadać, czy ten problem może przyczynić się do znanych rasowych różnic w opiece, takich jak: B. wyższe wskaźniki zgonów z Covid i niższe wskaźniki przyjęć na specjalistyczne usługi kardiologiczne. „Widzimy te wyniki, ale dlaczego tak się dzieje?”, zapytał Eric Gottlieb, główny autor badania, nefrolog i naukowiec kliniczny z Massachusetts Institute of Technology. „Jeśli uważasz, że poziom tlenu u danej osoby jest nieco wyższy niż w rzeczywistości i dajesz jej mniej tlenu, czy staje się to nierównością?”

Badanie ponad 3000 pacjentów OIOM wykazało, że pacjenci rasy czarnej, latynoskiej i azjatyckiej mieli niższy poziom tlenu we krwi – mierzony za pomocą złotego standardu krwi pobieranej z tętnicy – ​​w porównaniu do poziomu mierzonego za pomocą pulsoksymetru. Otrzymywali również mniej dodatkowego tlenu dla danego poziomu tlenu we krwi w porównaniu do białych pacjentów, średnia różnica około 0,2 do 0,3 litra na minutę. Oddzielna analiza grupowa dotycząca tego, czy pacjenci rasy czarnej, latynoskiej i azjatyckiej otrzymywali niższe dawki leku niezwiązanego z tlenem, heparyny, wykazała, że ​​nie było różnic rasowych, co sugeruje, że różnica w mierzonych poziomach tlenu była przyczyną różnic. w zaopatrzeniu w tlen.

Drugi artykuł w BMJ przeanalizował ponad 30 000 odczytów poziomu tlenu wykonanych przez pulsoksymetry i pobory krwi tętniczej w ciągu kilku minut. Autorzy badania stwierdzili, że 15,6% pacjentów rasy białej miało ukrytą hipoksemię, podczas gdy 19,6% pacjentów rasy czarnej miało ukrytą hipoksemię.

Badanie odpowiedziało również krytykom, którzy stwierdzili, że mogą wystąpić różnice w poziomie tlenu, ponieważ próbki krwi zostały pobrane 10 minut po odczytach pulsoksymetru w poprzednich porównaniach; To badanie wykazało różnice nawet w przypadku pobierania krwi dwie lub pięć minut później. Wykazał również, że powtarzane odczyty pulsoksymetru były mniej wiarygodne w przypadku pacjentów rasy czarnej.

Badanie nie wykazało znaczącej różnicy między pacjentami rasy białej i latynoskiej, jak w innych badaniach, prawdopodobnie ze względu na sposób, w jaki VA koduje pochodzenie etniczne latynoskie w dokumentacji medycznej. Populacje weteranów z Azji, Rdzennych Amerykanów/Alaski i Hawajczyków/Wysp Pacyfiku były zbyt małe, aby je analizować. Inni badacze sugerowali, że wszyscy czarnoskórzy pacjenci, niezależnie od rasy, są podatni na niedokładności w odczytach.

Autorzy oszacowali, że czarnoskórzy pacjenci w systemie VA mogą doświadczać ukrytej hipoksji do 80 000 razy w roku. „Są to pacjenci, którzy nie są ściśle monitorowani, którzy nie otrzymują remdesiwiru [a treatment for Covid-19], nie są aktualizowane” – powiedział Theodore J. Iwashyna, profesor medycyny i zdrowia publicznego na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa i starszy autor badania. „Myślę, że to za dużo”.

„To setki i tysiące pacjentów, których to dotyczy, i to tylko w jednym systemie szpitalnym” – dodała Valeria Valbuena, chirurg ogólny z University of Michigan i główny autor badania. „Dotyczy to dosłownie milionów pacjentów”.

W swoim badaniu Valbuena i Iwashyna odkryli, że VA, największy zintegrowany system opieki zdrowotnej w kraju, może być głównym motorem ulepszania urządzeń, gdyby nalegał na kupowanie tylko urządzeń, które działały równie dobrze na weteranów wszystkich ras.

Kluczowym pytaniem jest, jak dużą rolę w dysproporcjach zdrowotnych odgrywa niedokładność urządzenia? jest omawiane. Niektórzy lekarze i producent urządzenia oparli się krytyce pulsoksymetrów, argumentując, że obawy dotyczące dokładności urządzeń mogą narazić pacjentów na niepotrzebne i bolesne pobieranie krwi tętniczej, a inni kwestionują wysokie koszty przeprojektowania i wymiany obecnych urządzeń.

„Co 10 lat ten problem podnosi swoją brzydką głowę i nic się nie dzieje” – powiedział Valbuena. „Ludzie mówią: „To będzie niezręczne”. To sugeruje, że nie warto go naprawiać, ponieważ są to czarni pacjenci”.

Gottlieb i Celi zgodzili się, że urządzenia powinny zostać ulepszone, ponieważ tak wielu klinicystów polega na nich, a decyzje o przyjęciu pacjentów do szpitali, podaniu tlenu lub zapewnieniu wyższego poziomu opieki są częściowo oparte na subtelnych różnicach w poziomach tlenu. „Pozytywną stroną tego jest to, że możesz coś naprawić” – powiedział Gottlieb. „Możesz po prostu powiedzieć: 'Zróbmy ulepszenie pulsoksymetru’”.

To Zostało to ogłoszone przez FDA 21 czerwca, że ​​zwoła swój Komitet Doradczy ds. Wyrobów Medycznych jeszcze w tym roku, aby omówić obawy dotyczące tego, jak dobrze urządzenia działają u pacjentów z ciemniejszą skórą.

W międzyczasie wielu lekarzy polega bardziej na pomiarach gazometrii krwi tętniczej, których pobranie jest bardziej bolesne, i radzi czarnoskórym pacjentom, którzy polegają na hemooksymetrach, aby skontaktowali się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek oznak duszności, niezależnie od wskazań urządzenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.