Connect with us

Świat

Nie powiedzą Chrześcijańskiego Rządu Nacjonalistycznego, S Jaishankar Jabs Foreign Newspapers

Published

on

Nie powiedzą Chrześcijańskiego Rządu Nacjonalistycznego, S Jaishankar Jabs Foreign Newspapers

S Jaishankar opublikował swoją książkę The India Way: Strategies for an Uncertain World (plik)

Nowe Delhi:

Minister spraw zagranicznych S. Jaishankar zbeształ w sobotę zagraniczne gazety za rezerwowanie przymiotników takich jak „hinduski nacjonalista” dla rządu indyjskiego.

„Kiedy czytasz zagraniczne gazety, używają słów takich jak hinduski rząd nacjonalistyczny. W Ameryce czy Europie nie mówi się „chrześcijański nacjonalista”… te przymiotniki są zarezerwowane dla nas. Nie rozumieją, że ten kraj chce zrobić więcej ze światem, a nie mniej ze światem” – powiedział Jaishankar.

Jaishankar był w Pune w celu opublikowania swojej angielskiej książki The India Way: Strategies for an Uncertain World, przetłumaczonej na marathi jako Bharat Marg.

Wersja marathi książki Jaishankara została opublikowana przez wiceministra stanu Maharashtra Devendra Fadnavis.

Jaishankar powiedział, że jest z tego dumny i nie sądzi, by było za co przepraszać.

„Jeśli spojrzeć na ostatnie 9 lat, nie ma wątpliwości, że ówczesny rząd i polityka były bardziej nacjonalistyczne… Nie sądzę, żeby było za co przepraszać. Ci sami nacjonaliści pomogli krajom za granicą i poczynili postępy w sytuacjach katastrof w innych krajach” – powiedział.

W szczególności toczy się spór wokół kontrowersyjnego filmu dokumentalnego BBC o premierze Narendrze Modim, The Modi Question.

Indie w czwartek potępiły kontrowersyjny serial dokumentalny BBC o premierze Narendrze Modi, nazywając go „artykułem propagandowym” mającym na celu rozwinięcie zdyskredytowanej narracji.

Na cotygodniowym briefingu prasowym rzecznik MSZ Arindam Bagchi powiedział, że ten dokument, oparty na niektórych wewnętrznych raportach brytyjskich, pokazuje kolonialny sposób myślenia.

„Uważamy, że jest to artykuł propagandowy mający na celu promowanie określonej zdyskredytowanej narracji. Stronniczość i brak obiektywizmu oraz szczerze mówiąc utrzymujący się kolonialny sposób myślenia są widoczne z opóźnieniem” – powiedział Bagchi w odpowiedzi na pytanie o serial dokumentalny o premierze.

READ  Słoń zabija hiszpańskich opiekunów zwierząt jednym uderzeniem w bagażnik | Hiszpania

Brytyjski nadawca krajowy BBC wyemitował dwuczęściowy serial o kadencji premiera Narendry Modi jako premiera stanu Gudżarat. Dokument wywołał oburzenie i został usunięty z wybranych platform.

„Więc następnym razem, gdy będziesz czytać zagraniczną gazetę, ponieważ zawsze, zagraniczne gazety, lubią używać słów takich jak komentarze hinduskich nacjonalistów, dobrze?” powiedział Jaishankar.

„Więc następnym razem, gdy to przeczytasz, zadaj sobie pytanie, jak bardzo źle mnie odczytujesz, że tak naprawdę nie rozumieją, że ten kraj przygotowuje się do zrobienia ze światem więcej, a nie mniej ze światem” – poradził.

EAM powiedział, że wszyscy w kraju byli powiązani z premierem Narendrą Modi podczas prezydencji Indii w G20.

„Chcemy pokazać światu, że ta G20 będzie miała 200 spotkań. Poprzez te 200 zgromadzeń chcemy pokazać światu, proszę, świecie, aby zobaczył Indie. Zobacz zmiany w Indiach, zobacz, ile entuzjazmu i pozytywności jest w Indiach dla świata” – powiedział Jaishankar.

Zaatakował także przewodniczącego Kongresu Rahula Gandhiego, odnosząc się do Chin.

„Dlaczego opozycja nie mówi o terytoriach okupowanych przez Chiny w 1962… Nigdy o tym nie rozmawiają?” dodając: „Nie pójdę do chińskiego ambasadora po informacje, pójdę do mojego dowództwa wojskowego”.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana przez kanał konsorcjalny).

Polecane wideo dnia

Dlaczego tłuszcze trans są szkodliwe

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *