Connect with us

Zabawa

Netflix zapowiada Furioza 2 i Furioza 3, kontynuacje przebojowego polskiego filmu

Published

on

Netflix zapowiedział dwie kontynuacje polskojęzycznego hitu Furioza, który pojawił się na platformie streamingowej na początku tego roku. Thriller akcji Furioza po raz pierwszy pojawił się w kinach w Polsce w październiku 2021 roku i został wydany w serwisie Netflix 6 kwietnia 2022 roku.

Cyprian T. Olencki, reżyser pierwszego filmu, ponownie wyreżyseruje i napisze zarówno „Furioza 2”, jak i „Furioza 3”. Producentami obu filmów są Marcin Zarębski i Magdalena Szwedkowicz. Niewiele wiadomo o nadchodzących kontynuacjach, jednak nie możemy spodziewać się, że trafią na platformę streamingową przed 2024 rokiem.

W Furioza wcześniejsze wydarzenie rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie pojawia się ponownie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk). Dzika (Weronika Książęwicz), jego dawna miłość, a obecnie weteran policji, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo zostaje informatorem policji, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafia na długi czas do więzienia. Dawid w końcu ulega przygwożdżeniu do ściany, a jego głównym celem jest infiltracja zorganizowanej grupy przestępczej. W trakcie walki o władzę i pieniądze stary przyjaciel Goldena (Mateusz Damiecki) nieustannie go podejrzewa. Wkrótce przekona się, że świat, z którego próbował uciec, wciąga go z całej siły.

Furioza to thriller akcji, w którym występują Mateusz Banasiuk jako Dawid, Weronika Książkiewicz jako Ewa Drzewiecka „Dzika”, Mateusz Damiecki jako Golden, Łukasz Simlat jako Bauer, Wojciech Zieliński jako Kaszub, Janusz Chabior jako Polański, Szymon Bobrowski jako Mrówka i Sebastian Stankiewicz jako Bula.

Pierwszy film spotkał się z mieszanymi reakcjami krytyków i widzów. Film był chwalony za sceny akcji, aw fabule nie było nic nowego, czego byśmy nie widzieli. Według naszej recenzji „Furioza” do końca pozostaje tajemnicza i fascynująca. Wiele filmów i seriali ma podobną fabułę, z tą różnicą, że jest to film polski. Bohaterem tego filmu jest niezdarny policjant, który również może być lubiany przez wielu. Ma świetną fabułę, dobre sceny akcji i elementy czarnego humoru. Przeczytaj nasze Recenzja Furiozy.

READ  Seria Myron Bolitar pracuje nad Netflixem, gdy Harlan Coben odnawia ogólną umowę - Ostateczny termin

Przed Furioza Netflix nabył również 365 dni po tym, jak stał się wielkim hitem na platformie. 365 dni otrzymało również zielone światło dla dwóch kontynuacji, które ukazały się na początku tego roku. Jednak ich oglądalność nie była tak wysoka, jak pierwszy film, który stał się największym międzynarodowym hitem Netflix w 2020 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.