Connect with us

Zabawa

Netflix usunie film nagrodzony Oscarem w przyszłym miesiącu

Published

on

Nagrodzony Oscarem dramat o Holokauście Pianista opuszcza Netflix w czwartek, 30 września. Jest częścią dużej grupy filmów, które tego dnia opuszczają platformę streamingową, w tym Boogie Nights, Air Force Onei trzy Austin Powers Kino. Pianista został wydany w 2002 roku i znany jest z nagrodzonego Oscarem występu Adriena Brody’ego jako polsko-żydowskiego pianisty Władysława Szpilmana.

Pianista Wyreżyserował go Roman Polański, który mimo kontrowersji prawnych zdobył za film Oscara dla najlepszego reżysera. Polański nie mógł odebrać nagrody osobiście, ponieważ amerykański sądownictwo nadal uważa go za uchodźcę. Wyjechał ze Stanów Zjednoczonych w 1978 roku, czekając na wyrok skazujący za bezprawny seks z nieletnim. W maju 2018 roku Polański został usunięty z Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej podczas ruchu Ja też. Próby Polanki ponownego dołączenia do AMPAS zostały odrzucone. Mimo tego skandalu nadal kręci filmy. W kwietniu, różnorodność poinformował, że studio filmowe włoskiego nadawcy RAI zgodziło się wesprzeć najnowszy projekt Pollanksiego, Pałac.

Brody zdobył także Oscara za rolę Szpilmana. Miał wtedy zaledwie 29 lat i nadal jest rekordzistą najmłodszego zdobywcy Oscara dla najlepszego aktora. PianistaW obsadzie znaleźli się także Thomas Kretschmann, Frank Finlay, Maureen Lipman, Emilia Fox, Ed Stoppard, Julia Rayner i Jessica Kate Meyer. Ronald Harwood zdobył trzeciego Oscara w filmie dzięki swojemu scenariuszowi, który został zaadaptowany ze wspomnień Szpilmana. Pianista był także nominowany za najlepszy montaż filmowy, najlepszą kamerę, najlepszy projekt kostiumów i najlepszy film. Stracił najlepszy obraz Chicago.

Pianista to nie jedyny nagrodzony Oscarem film, który opuścił Netflix pod koniec września. Stephena Frearsa Królowa odlatuje również 30 września. Film jest też dobrym towarzyszem Korona chociaż został również napisany przez Petera Morgana. Helen Mirren zdobyła Oscara 2006 dla najlepszej aktorki za rolę królowej Elżbiety II w filmie, który opowiada o jej reakcji na śmierć księżnej Diany. Michael Sheen gra również jako premier Tony Blair.

READ  „Hotel Paradise 2”. Łukasz został brutalnie pobity. Teraz mówi o sprawcy. „Osoba, którą znasz” - Szołbiznes - MAXXX News

Inne filmy, które ukażą się 30 września to Air Force One, Austin Powers w Goldmmeber, Austin Powers: Międzynarodowy człowiek tajemnicy, Austin Powers: Szpieg, który mnie przeleciał, Boogie Nights, Cradle 2 the Grave, Fools Rush In, Podstępny, dwójka Kung Fu Panda Kino, Bez warunków, bal maturalny oraz Dlaczego głupcy się zakochują. Drzewo Karate Kid Filmy też idą, co jest dziwne, biorąc pod uwagę, że Netflix jest domem dla serii sequeli. Kobra Kai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *