Connect with us

Zabawa

Netflix otwiera w Polsce biuro na Europę Środkowo-Wschodnią

Published

on

Netflix otwiera w Polsce biuro na Europę Środkowo-Wschodnią

Netflix poszerza swoją obecność w Europie otwierając nowe biuro w Polsce.

Biuro, które zostanie otwarte w stolicy kraju, Warszawie jeszcze w tym roku, będzie pełniło funkcję centralnego węzła dla produkcji Netflix w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE).

„Biuro Netflix w Warszawie to dla nas naturalny kolejny krok, który pomoże budować długoterminową współpracę w regionie, a także pogłębiać istniejące relacje i stworzyć nowe możliwości dla twórców i producentów treści” – powiedział Larry Tanz, wiceprezes Netflix EMEA Oryginalna seria. „Kreatywność i potencjał lokalnego przemysłu sprawiają, że Warszawa jest świetną lokalizacją dla naszej działalności w Europie Środkowo-Wschodniej.”

Nowe biuro jest zwieńczeniem sześcioletniej inwestycji w Polsce, która rozpoczęła się od lokalizacji serwisu Netflix w 2016 roku. Firma zwiększyła także liczbę lokalnych produkcji, inwestując około 115 milionów dolarów w filmy i seriale emitowane i emitowane w regionie wyprodukował 2600 zamówień na swoje produkcje.

Inne tytuły Netflix, takie jak Extraction 2 i Shadow & Bone, sezon 1, również zostały nakręcone w Europie Środkowo-Wschodniej, która stała się strategicznym centrum produkcyjnym międzynarodowych seriali.

Netflix pozyskał także polskie tytuły, takie jak serial „The Woods”, „Rojst ’97” i „Sexify”, a także filmy „Nobody Sleeps in the Woods Tonight” i „Jak zakochałem się w gangsterze” dla platforma Licencjonowanie popularnych, lokalnych tytułów z sąsiednich krajów, m.in. z Czech, Rumunii i Węgier.

Netflix ma już europejskie biura w Londynie, Amsterdamie, Paryżu, Rzymie, Berlinie, Madrycie, Stambule, Sztokholmie i Warszawie.

READ  Enola Holmes powraca w sequelu First Look Images
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *